Europa
Południowcy są impulsywni, w ich żyłach płynie gorąca krew, a takie banalne wartości jak punktualność nie są przez nich traktowane zbyt poważnie...Mieszkańcy północy Europy są zdyscyplinowani i zawsze wiedzą, która jest godzina. Dla nich ważny jest ład i porządek. Dość mnożenia stereotypów. Pomimo niewielkiego rozmiaru naszego kontynentu tuż za rogiem czekają na nas nowe wrażenia i ciekawe doświadczenia. Historia Europy charakteryzuje się częstymi zmianami i irytującą potrzebą odkrywania, co w lepszy czy gorszy sposób odcisnęło swoje piętno na innych częściach świata.
- Rosja - 142 mln
- Niemcy - 81 mln
- Turcja - 80 mln
- Francja - 66 mln
- Wielka Brytania - 64 mln
Europa
Geografia
Historia
Ludzka przedsiębiorczość nie miała jednak wyłącznie negatywnych konsekwencji. W Europie powstała przecież obecna koncepcja naszej demokracji, której idea wywodzi się ze starożytnej Grecji, gdzie narodziła się polityka i filozofia. Większa część świata przejęła koncepcję systemu prawnego czy organizacji społeczeństwa od Imperium Rzymskiego. Nie należy zapominać, że swoje piętno na historii Europy odcisnęły również wyprawy krzyżowe i działalność misyjna.
Ale zanim można było rozpocząć misje, trzeba było odkryć nowe lądy. Przełom XV i XVI wieku to w historii Europy czas wielkich odkryć geograficznych. Tych samych czasów sięga też zjawisko kolonializmu. Dzięki podbojom rozwinął się handel, na czym wzbogaciły się imperia kolonialne – większość mocarstw europejskich. Najnowsze czasy Europy ukształtowały dwie wojny światowe, a już całkiem obecne – zmiany polityczne w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, które odzyskały suwerenność i wstąpiły do Unii Europejskiej.