Odwiedź Mongolię - kraj położony pośród dzikich stepów i dziewiczej przyrody, zamieszkały przez nomadów, których styl życia nie zmienił się od setek lat
Nasza wycieczka jest najlepszą okazją do poznania kultury Mongolii i jej wspaniałej przyrody. Przejedziemy od syberyjskiej tajgi po bezkresne stepy, zobaczymy wysokie góry oraz ciekawe formacje skalne.
Zwiedzimy muzea w Ułan Bator, przekonamy się jak żyją plemiona koczownicze, poznamy ich niezmieniony od wieków styl życia i będziemy podziwiać wspaniałe krajobrazy. Nomadowie są bardzo gościnni, chętnie zapraszają wszystkich do swoich jurt, gdzie częstują sfermentowanym mlekiem klaczy i innymi przysmakami.
Nocować będziemy w tradycyjnych, okrągłych jurtach, podobnych do tych w których żyją plemiona koczownicze, jednak wyposażone we wszystkie udogodnienia.
-
Typ Wycieczki objazdowe, Przygoda życia
-
Pilot Polski
-
Wiza Nie
-
Szczepienia Nie
-
Waluta Tugrik mongolski
- Dzień 1
- Wylot z Warszawy
- Dzień 2
- Przylot do Ułan Bator. Zwiedzanie miasta i Historycznego Muzeum Narodowego oraz Placu Niepodległości
- Dzień 3
- Ułan Bator. Klasztor Gandan i pałac Bogd-chana
- Dzień 4
- Ułan Bator – Park Narodowy Terelj. Park Narodowy Terelj i gigantyczna statua Czyngis-chana
- Dzień 5
- Park Narodowy Terelj – Elsen Tasarkhai. Zakwaterowanie w bazie kempingowej i czas wolny
- Dzień 6
- Elsen Tasarkhai – Karakorum. Stolica Czyngis-chana i klasztor Erdenne Zuu
- Dzień 7
- Karakorum – Park Narodowy Chustain Nuruu. Dzikie konie Przewalskiego
- Dzień 8
- Ułan Bator. Czas wolny, koncert muzyki folkowej i kolacja pożegnalna
- Dzień 9
- Wylot do Warszawy
Hotele
Bayangol Hotel
- 211 pokoi
- Całodobowa recepcja
- Kilka restauracji
- Winda
- Centrum fitness i SPA
- Bliska odległość od centrum miasta
Hotel położony jest blisko ścisłego centrum Ułan Bator, oferuje Gościom 211 dużych pokoi, urządzonych w klasycznym, zabytkowym stylu, z zapleczem fitness i spa. Wszystkie pokoje posiadają prywatną łazienkę, telewizję satelitarną oraz Wi-Fi. Hotel wybudowany został w 1964 roku i był pierwszym prywatnym hotelem w Mongolii.
Więcej o hotelu można przeczytać na stronie: https://bayangolhotel.mn/
Hoyor Zagal Ger Camp
- 17 pokoi standardowych ze wspólną łazienką i toaletą
- 23 pokoje deluxe ger z prywatną łazienką i toaletą
- Restauracja z miejscami dla 100 osób
- Jurta wybudowana w 1999 roku
- 270 km na zachód od Ułan Bator
Hoyor Zagal Ger Camp położony jest w pięknym naturalnym obszarze otoczonym przez wydmy. Można tu spacerować i opalać się na piasku, obserwować dziko żyjące wielbłądy i cieszyć się smacznymi posiłkami w restauracji z miejscami dla 100 osób.
Wszystkie pokoje wyposażone są w najbardziej podstawowe potrzeby, takie jak prąd, ogrzewanie i ręczniki. Wspólne toalety i prysznice w osobnej jurcie.
Możliwość podwyższenia zakwaterowania w jurtach do standardu deluxe ger ( pokoje z prywatną łazienką i toaletą)
Więcej o hotelu można przeczytać na stronie: www.hoyozagal.mn
Terelj Lodge
- 28 pokoi standardowych ze wspólną łazienką i toaletą
- 16 pokoi typu deluxe ger z prywatną łazienką i toaletą
- Restauracja z miejsem dla 80 osób
- 55 km od Ułan Bator
- 10 km od Parku Narodowego Terelj
Terelji Lodge znajduje się 55 km od stolicy Mongolii, w pobliżu Parku Narodowego Terelj. Ośrodek otoczony górami i lasami, oferuje fantastyczne doświadczenia przyrodnicze wraz z „luksusowym” wyposażeniem jak na mongolskie standardy. Przytulna restauracja ośrodka może pomieścić do 80 osób i oferuje zarówno dania kuchni mongolskiej, jak i międzynarodowej.
Wszystkie pokoje wyposażone są w najbardziej podstawowe potrzeby, takie jak prąd, ogrzewanie i ręczniki. Wspólne toalety i prysznice w osobnej jurcie.
Możliwość podwyższenia zakwaterowania w jurtach do standardu deluxe ger ( pokoje z prywatną łazienką i toaletą)
Więcej o hotelu można przeczytać na stronie: https://www.tereljlodge.com/
Khustai Ger Camp
- 35 pokoi standardowych ze wspólną łazienką i toaletą
- Restauracja dla 60 osób
- 100 km na zachód od Ułan Bator
Khustai Ger Camp położony jest w pobliżu Parku Narodowego Chustain Nuruu, oferuje zarówno piękne krajobrazy, jak i możliwość zobaczenia odnowionej populacji koni Przewalskiego.
Wszystkie jurty wyposażone są w najbardziej podstawowe rzeczy, takie jak elektryczność, ogrzewanie i ręczniki. Wspólne toalety i prysznice znajdują się w osobnych jurtach.
Więcej o hotelu można przeczytać na stronie: http://besttouristcamp.com/camp-1
Nie ma możliwości podwyższenia standardu do deluxe Ger.
Na niektórych wyjazdach korzystamy z Ger Camp Mongol Nomadic, który ma taki sam standard jak Khustai Ger Camp.
Więcej o hotelu można przeczytać na stronie: https://www.nomadays.com/destinations/mongolia/guide/mongol-nomadic-camp
Daty wyjazdu
Terminy | Długość pobytu | Cena | Lotnisko wylotu | Uwaga | |
---|---|---|---|---|---|
10 998,– |
Warszawa
|
|
|||
10 998,– |
Warszawa
|
|
Program wycieczki
Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.
Z Warszawy polecimy do Ułan Bator. Lot z międzylądowaniem.
Ułan Bator jest miastem nomadów. To największe miasto Mongolii i zarazem jej stolica zmieniało swoje położenie ponad 20 razy przez ostatnie 350 lat, zanim znalazło swoje obecne położenie przy rzece Tuul u stóp góry Bogd Khan. Mimo że kraj ten jest 5 razy większy niż Polska, liczy tylko około 3 milionów mieszkańców. Jedna czwarta z nich zamieszkuje stolicę kraju.
Ułan Bator jest miastem pełnym kontrastów odzwierciedlających życie w Mongolii. Z jednej strony jest to duże, nowoczesne miasto z dobrymi restauracjami i centrami handlowymi. Z drugiej jednak strony można tu zobaczyć nomadów ubranych w ich tradycyjne stroje, przemierzających miasto na grzbiecie konia. Ułan Bator to okno na Mongolię i miejsce rozpoczęcia naszej podróży „po kraju niebieskiego nieba”.
Z lotniska pojedziemy do położonego w centrum miasta hotelu. Po krótkim odpoczynku udamy się na zwiedzanie stolicy.
Po lunchu udamy się do Muzeum Narodowego, które wyróżnia się chronologicznym przedstawieniem bardzo interesującej historii Mongolii. Przestawione eksponaty opatrzone są angielskimi opisami. Warto zobaczyć m.in. wystawę dotyczącą różnorodnych ubiorów.
Następnie pójdziemy na plac Czyngis-chana (wcześniej Suche Batora, Plac Niepodległości), centrum władzy Mongolii. Wokół placu znajduje się budynek rządu Mongolii, giełda i Bank Narodowy. Przyjrzymy się bliżej pomnikowi Czyngis-chana i Kubilaj-chana, dwóch ważnych postaci w historii Mongolii.
Wspólną kolację zjemy w restauracji.
Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Ułan Bator. Udamy się z wizytą do klasztoru Gandan, tybetańsko-buddyjskiego kompleksu klasztornego, znanego szczególnie z 27-metrowej statuy, którą Dalai Lama poświęcił w 1996 roku. Klasztor jest największym w Mongolii, który nie został zniszczony w czasach komunizmu. Funkcjonował od początku powstania w roku 1838, lecz jego nowy rozkwit nastąpił w roku 1990. Dzisiaj w klasztorze mieszka około 500 mnichów.
Lunch zjemy w typowym, mongolskim bufecie, gdzie posiłki przygotowywane są przez gości przy małych, okrągłych stolikach z grillem na środku.
Popołudnie spędzimy w pięknym pałacu Bogd-chana (nazywanym także Pałacem Zimowym). Został on wzniesiony w roku 1903 i obejmuje sześć świątyń. Budynek ten był zimowym domem ostatniego króla Mongolii, Bogd-chana, który mieszkał tutaj ze swoją żoną przez 20 lat. Bogd-chan był znany także jako ósmy żyjący Budda w hierarchii po Dalai Lamie i Panchen Lamie. Gdy w roku 1924 Bogd-chan zmarł, pałac zamieniono na muzeum, i jest to jedna z nielicznych świątyń, która nie została zrównana z ziemią przez Związek Radziecki. Świątynie i pagody są spektakularne architektonicznie, pomalowane są przede wszystkim odcieniami zieleni i czerwieni. Ich dachy to kompleksowe struktury z małymi figurkami smoków.
Jeden z budynków wzniesiono w stylu rosyjskim i pomalowano na żółto i biało. Jest to sam budynek Pałacu Zimowego, który sam w sobie jest muzeum z meblami, złotymi posągami Buddy, obrazami i elementami, które były wykorzystywane podczas ceremonii religijnych. Zobaczymy tutaj tron, który był używany przez parę królewską w czasie oficjalnych uroczystości oraz ich ubrania, przedmioty osobiste i zdjęcia. Znajduje się tutaj też jurta, wykonana ze skóry śnieżnej pantery oraz osobista królewska kolekcja wypchanych ptaków i ssaków. Skierujemy się na obrzeża miasta, skąd ze wzniesień roztacza się fantastyczny widok na miasto i okolicę. Jeżeli czas nam pozwoli, odwiedzimy jeden z wielu punktów sprzedaży wełny kaszmirowej.
Kolację zjemy w restauracji w centrum miasta.
Z Ułan Bator pojedziemy na wschód asfaltowymi drogami w kierunku Parku Narodowego Terelj, który znajduje się w południowej części tajgi syberyjskiej.
Po drodze zatrzymamy się na mongolskim stepie przy olbrzymiej, stalowej statule przedstawiającej Czyngis-chana na koniu. Na świecie znajdziemy wiele różnych pomników, które są znacznie większe, lecz jego lokalizacja, czyli ogromne płaskie stepy, sprawia, że jest jeszcze bardziej monumentalny. Konstrukcja liczy 40 metrów wysokości. Czyngis-chan na koniu umiejscowiony został na 10-metrowej podstawie, która sama w sobie stanowi budynek – mieści się w nim m.in. muzeum historyczne. Budynek oparty jest na 36 kolumnach, symbolizujących 36 kolejnych chanów, od Czyngis-chana po ostatniego, zwanego Ligdan-chanem. Pomnik dumnego założyciela imperium mongolskiego stanął na stepie w 2008 roku. Na głowie konia znajduje się taras widokowy, z którego rozpościera się znakomity widok na bezkresne stepy. Chcąc do niego dotrzeć, należy wjechać windą umiejscowioną w końskim ogonie, a następnie przejść przez ciało konia w kierunku głowy.
Widoczny z daleka monument przywodzi na myśl dawną potęgę imperium. Jest też z pewnością nietypową atrakcją turystyczną. Zdecydowanie obowiązkową podczas wizyty w Mongolii.
Czas ruszyć dalej. W Parku Narodowym Terelj zobaczymy tajgę z mnóstwem leśnych kwiatów i pięknymi formacjami skalnymi, z których niektóre przybierają postać zwierząt i ludzi. W lesie można spotkać niesamowite zwierzęta i ptaki, a natura umożliwia nam poznanie fantastycznej przyrody syberyjskiej tajgi. Odwiedzimy jedną z wielu rodzin nomadów. Będzie to okazja to zobaczenia, jak od tysiącleci żyją mongolscy koczownicy na niekończących się stepach pod gołym niebem. Dla chętnych będzie też możliwość skorzystania z przejażdżki konnej.
Nocleg w Parku Narodowym Terelj w jurcie lub w bazie kempingowej.
Po śniadaniu pojedziemy w kierunku Elsen Tasarkhai. U podnóży gór rozciąga się step, na którym pasą się stada koni i jaków. Tutaj spotykamy nomadów w ich letnich domach, tradycyjnych jurtach (małe okrągłe domy z filcu). I to jest esencja Mongolii!
Po przyjeździe i zakwaterowaniu się w naszej bazie kempingowej będziemy mieli okazję podziwiać piękne krajobrazy. Istnieje również możliwość spróbowania przejażdżki konnej i podziwiania przyrody z grzbietu konia. Będzie też okazja do odbycia wędrówki, podczas której być może ujrzymy latającego smoka, jak Chińczycy nazywają sępa brodatego (jagnięcego), który unosi się na zboczach dolin, a może zobaczymy koziorożca syberyjskiego, żerującego na najbardziej stromych skałach.
Nocleg w bazie kempingowej w Bayangobi.
Po śniadaniu udamy się do jednej z najważniejszych atrakcji historycznych w czasie naszej podróży, słynnej stolicy Czyngis-chana - Karakorum. Jest to jedna z najbardziej mitycznych atrakcji naszego globu i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W latach 1235-1260 znajdowała się tutaj stolica mongolskiego imperium. W czasach Czyngis-chana nie zbudowano w mieście żadnych trwałych budynków, które było wówczas dużym miastem pełnym namiotów. Dopiero po śmierci władcy w 1227 r. w okolicy zbudowano bardziej trwałe budynki.
Jednym z największych zabytków jest klasztor Erdenne Zuu. W 1586 r. ten pierwszy buddyjski klasztor w Mongolii został zbudowany na ruinach starej stolicy. Na obszarze świątyni istniało pierwotnie od 60 do 100 świątyń, zbudowano tu około 300 jurt i zamieszkiwało w nich 1000 mnichów. Do dnia dzisiejszego pozostały trzy świątynie. Udamy się na spacer po okolicy, aby bliżej się im przyjrzeć. Zwiedzimy również nowo otwarte Muzeum Karakorum, które jest odzwierciedleniem życia w środkowej Mongolii.
Krajobraz Doliny Orkhon pięknie otacza miejsce naszego noclegu w bazie kempingowej Munkhtenger.
Dzisiaj rano udamy się na wschód w kierunku rezerwatu przyrody Chustain Nuruu, znajdującym się w charakterystycznym paśmie krajobrazu stepów leśnych. Miejsce to znane jest z pięknych krajobrazów i bogatej fauny. Najbardziej znanym miejscem jest Park Narodowy, gdzie odnowiono populację koni Przewalskiego. Jest to rzadki i zagrożony podgatunek dzikiego konia (Equus ferus) pochodzącego ze stepów Azji Środkowej. W pewnym momencie gatunek ten wyginął w przyrodzie, ale teraz został przywrócony w swoim naturalnym środowisku w Mongolii, dokładnie tu, gdzie dziś będziemy. Jego mongolska nazwa to takhi, a po polsku to Koń Przewalskiego. Niektórzy naukowcy uważają, że takhi był koniem, na którym Aleksander Wielki próbował wyruszyć na podbój wschodu.
Podczas wędrówki będziemy mieć możliwość obserwacji pięknych, złocistych koni, które wędrują wśród krzewów i drzew na zboczach wzniesień. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy pięknego kobczyka amurskiego, który co roku pokonuje olbrzymią odległość z miejsc lęgowych w Mongolii do zimowisk w południowej Afryce.
Nocleg w bazie kempingowej.
Po śniadaniu wrócimy do obecnej stolicy Mongolii – Ułan Bator, gdzie pozostała część dnia będzie przeznaczona do własnej dyspozycji.
Miasto ma wiele do zaoferowania, a stała ekspozycja w Muzeum Narodowym zawsze jest miejscem wartym zobaczenia. Można obejrzeć tradycyjne, mongolskie stroje, broń, biżuterię oraz dużą wystawę poświęconą imperium Czyngis-chana. Znajdują się tutaj także przedmioty buddyjskie, między innymi słynny róg wykonany z ludzkich kości i używany przez mnichów buddyjskich do egzorcyzmów. Proponujemy również wyjazd poza miasto by zobaczyć Pomnik Zaisan, zbudowany przez komunistów dla upamiętnienia poległych w czasie II wojny światowej. Stąd też roztacza się fantastyczny widok na całe Ułan Bator. U podnóża wzgórza Zaisan znajduje się Park Buddy, który również warto odwiedzić.
Po południu udamy się do teatru, aby obejrzeć jeden z sezonowych koncertów folkowych. Są to różne przedstawienia wykonywane w formie typowej muzyki mongolskiej i/lub tańca.
Nocleg w hotelu w Ułan Bator.
Po śniadaniu udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Polski.
Informacja o cenie
- Cena wycieczki
-
Od 10 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów
- Dopłata do pokoju 1-osobowego
-
998,- PLN
Brak możliwości podwyższenia standardu pokoju 1-osobowego do deluxe ger
- Możliwość podwyższenia zakwaterowania do standardu deluxe ger w 3 campach
-
Cena podwyższenia standardu jurty 2-osobowej do deluxe ger w 3 campach wynosi 798 PLN za osobę. Podwyższenie standardu zakwaterowania musi być zarezerwowane minimum 60 dni przed wyjazdem. Uwaga! Ograniczona dostępność pokoi w standardzie deluxe ger.
- Cena zawiera
-
- Opiekę polskiego pilota
- Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Ułan Bator – Warszawa, w obie strony z przesiadką
- Wycieczki zgodnie z programem
- Zakwaterowanie: w hotelu w pokojach dwuosobowych (w dniach 2-3 i 8) oraz w pokojach dwuosobowych w jurtach (w dniach 4-7 )
- Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (w dniu 8: śniadanie i kolacja)
- Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
- Cena nie zawiera
-
- Dopłaty do pokoju 1-osobowego
- Napojów do posiłków
- Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 60 USD/os)
- Podwyższenia zakwaterowania w jurtach do standardu deluxe ger - dotyczy 3 campów ( 798 PLN/ os)
- Ewentualnych opłat za robienie zdjęć przy zabytkach
- Wydatków osobistych
- Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”
Informacje praktyczne
Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.
Informacje praktyczne
Ilość uczestników
Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.
Transport w czasie wycieczki
Około 6 % sieci dróg Mongolii, łącznie 47 000 km, jest pokrytych asfaltem. Pozostała sieć dróg to drogi szutrowe lub miejsca, gdzie przejadą tylko jeppy. Na drogach poza Ułan Bator nie ma zbyt wielkiego ruchu. Głównym środkiem transportu jest jeep z napędem na cztery koła lub z minivan.
Ubiór
Rekomendujemy zabranie ciepłych ubrań, które przydadzą się w czasie nocy spędzanych w jurtach. Dobrze mieć ze sobą zimową kurtkę, buty trekkingowe, okulary przeciwsłoneczne i kieszonkową latarkę.
Zakwaterowanie
W Ułan Bator będziemy mieszkać w hotelu, a podczas pozostałych dni wycieczki w tradycyjnych namiotach z filcu, zwanych także jurtami. Będziemy mieszkać w bazach kempingowych, dostosowanych do turystów. Znajdują się tam wspólne łazienki oraz toalety. Restauracja jest zazwyczaj w oddzielnej jurcie.
Z ręką na sercu
Z ręką na sercu
Noclegi będą miały zazwyczaj miejsce w certyfikowanych bazach kempingowych, w jurtach nomadów. Standard jest na tym samym poziomie jak w hotelu. Każdy budynek ma swoją łazienkę i toaletę, lecz nie zawsze w takim standardzie, jakiego oczekują turyści z zachodu.
Ogólne zasady podróży
Wymagania w zakresie sprawności fizycznej
Ubezpieczenie podróżne
Ubezpieczenie podróżne Allianz
Piloci Albatros Travel
Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane.
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.
Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.
Paszport
Podróż z małoletnimi
Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.
Miejsce w samolocie
Posiłki specjalne
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.
Miejsce w autokarze
Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.
Zastrzeżenia/zmiany
Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty.
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.
Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania.
Albatros Oceny gości
Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark