Japonia z Albatrosem

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Poznaj największe atrakcje Japonii od nowoczesnego Tokio do przesiąkniętego tradycją uroczego Kioto, poruszając się najszybszym pociągiem świata – Shinkansen.

Podczas tej wyjątkowej podróży odkryjemy prawdziwą Japonię wraz z jej wieloma obliczami. Nowoczesne Tokio oszołomi nas swoją architekturą, tempem życia oraz młodzieżową popkulturą. Z kolei dawne stolice cesarzy: Kioto i Nara zachwycą historycznymi pałacami i świątyniami. Dodatkowo w Kioto zobaczymy eleganckie gejsze przemykające w dzielnicy Gion oraz skosztujemy  wyrafinowanej japońskiej kuchni na czele ze słynną wołowiną wagu.  

Wiele wrażeń dostarczy nam wizyta w  Parku Narodowym Hakone, gdzie będzie okazja, aby przyjrzeć się z bliska świętej górze Fuji.

Następnie w Hiroshimie odwiedzimy miejsca pamięci związane z II wojną światową i wybuchem bomby atomowej. Popłyniemy także statkiem na wyspę świątyń Miyajima, gdzie znajduje się jeden z najbardziej znanych symboli Japonii czyli pomarańczowo-czerwona brama torii. Udamy się również do miasta Kagoshima położonego na pięknej wyspie Kiusiu w południowej części kraju. w pobliżu  wulkanu  Sakurajima Tutaj będzie czas na chwilę relaksu podczas kąpieli stóp czy kąpieli w gorącym piasku, ale także na wizytę w muzeum samurajów oraz pilotów kamikadze. 

Naszą fantastyczną podróż zakończymy w Tokio, gdzie będziemy mieli jeszcze chwilę na ostatnie zakupy. Podczas pobytu w Japonii do przemieszczania się wykorzystamy najszybszy pociąg świata - Shinkansen.

Kliknij i powiększ mapę
  • Typ Wycieczki objazdowe, Podróże pociągiem

  • Pilot Polski

  • Wiza Nie

  • Szczepienia Nie

  • Waluta Jen

Program wycieczki 13 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Tokio
Dzień 2
Przylot do Tokio, Japonia.
Dzień 3
Tokio. Świątynia Asakusa, wieża telewizyjna Skytree, dzielnica sklepów Ginza, Tokyo International Forum i Pałac Cesarski
Dzień 4
Pociągiem Shinkansen do Hiroshimy oraz wyspa świątyń Miyajima
Dzień 5
Kopuła Bomby Atomowej, Park Pokoju, Muzeum Pokoju w Hiroshimie. Pociągiem Shinkansen do Kagoshimy. Ogród Sengan-en
Dzień 6
Kagoshima. Wulkan Sakurajima, Muzeum Kamikadze, dzielnica samurajów oraz kąpiel piaskowa w Ubuseki
Dzień 7
Pociągiem Shinkansen do Kioto. Targ Nishiki i urocza dzielnica gejsz w Gion
Dzień 8
Kioto. Wycieczka do Nary, Zamek Nijo, Ogród Ryoanii i Złoty Pawilon
Dzień 9
Kioto. Dzielnica Arashiyama, światynia Tenryu-ji i las bambusowy, świątynia shinto Fushimi Inari-taisha
Dzień 10
Pociągiem Shinkansen do Tokio. Świątynia shinto Meiji Jingu, Shibuya i wierny pies Hachiko oraz dzielnica Harajuku
Dzień 11
Wycieczka do Parku Narodowego Hakone
Dzień 12
Tokio, wylot do Warszawy
Dzień 13
Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
19 998,–
Warszawa
20 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Tokio

Zbiórka na warszawskim Okęciu i wylot do stolicy Japonii - Tokio. Na pokładzie samolotu serwowane będą posiłki.

Dzień 2
Przylot do Tokio, Japonia.
Tokio nocą

Tokio było kiedyś małą wioską rybacką. Dzisiaj jest jednym z największych i najnowocześniejszych miast świata. Składa się z wielu mniejszych dzielnic, z których każda ma swój niepowtarzalny urok i charakter. Przez kolejnych kilka dni odwiedzimy te najbardziej interesujące.

Po przylocie do Tokio udamy się do naszego hotelu, gdzie będziemy mogli odpocząć po długim locie.

Dzień 3
Tokio. Świątynia Asakusa, wieża telewizyjna Skytree, dzielnica sklepów Ginza, Tokyo International Forum i Pałac Cesarski
Skrzyżowanie Shibuya o zachodzie słońca

Dzisiejszą wycieczkę, która głównie będzie odbywała się metrem i pieszo zaczniemy od wizyty w dzielnicy Asakusa, gdzie wciąż zachowało się wiele starych, drewnianych domów, które przetrwały II wojnę światową. W środku dzielnicy króluje świątynia Asakusa Kannon z charakterystyczną bramą wjazdową, przy której umieszczono dużą czerwoną latarnię. Zachęcamy, aby zagłębić się w małe boczne uliczki wokół świątyni, gdzie niewielkie stragany kuszą zarówno słodkimi, jak i słonymi przekąskami. Koniecznie należy spróbować świeżo pieczonego senbei, czyli słynnych japońskich krakersów, które są dostępne w wielu smakach. Nigdzie nie dostanie się tak wyśmienitych jak tutaj!

Jeśli natomiast ktoś chciałby wprowadzić do swojej kuchni japońskie akcenty lub po prostu poszukuje ciekawych atrakcji w Tokio to polecamy spacer po ulicy akcesoriów kuchennych - Kappabashidori, do której można dojść pieszo ze świątyni Asakusa Kannon. Tutaj można kupić dosłownie WSZYSTKO do swojej kuchni: począwszy od plastikowych atrap żywności po garnki, pałeczki, japońską ceramikę, czajniki z żeliwa, zieloną herbatę i wiele więcej.

Po drugiej stronie rzeki Sumida, zobaczymy najwyższy budynek Tokio, wieżę telewizyjną Skytree i będziemy podziwiać widoki na gigantyczne, milionowe miasto ze szczytu wieży.

Następnie najstarszą linią metra, która ma prawie 100 lat pojedziemy do Ginzy, najbardziej ekskluzywnej dzielnicy handlowej, w której znajdziemy domy handlowe i sklepy wszystkich najdroższych światowych i japońskich marek. Jest to japoński odpowiednik Piątej Alei w Nowym Jorku czy Pól Elizejskich w Paryżu.

Przejdziemy stylową i pełną energii  główną ulicą Ginzy, mijając nie tylko osoby robiące zakupy ale i zabieganych biznesmenów. Ginza słynie z często niekonwencjonalnej architektury i sztuki architektonicznej we wszystkich odcieniach. Tutaj znajdziesz wszystko, od futurystycznych gigantycznych budynków po nudne biurowce - mieszankę stylów, gdziekolwiek spojrzysz. Istnieje wiele opinii na temat architektury i urbanistyki Tokio, ale jedno jest pewne: zwiedzanie ulic Tokio nie jest nudne.

Dalej obejrzymy prawdziwą perłę architektury - wielkie centrum konferencyjne Tokyo International Forum, wybudowane w 1996, którego ogromna stalowo-szklana konstrukcja przypomina kadłub długiej łodzi. Organizuje się tutaj konferencje, targi, koncerty i wystawy. 

W dalszej części spaceru odwiedzimy park przy Pałacu Cesarskim i porozmawiamy o imperium i obecnej rodzinie cesarskiej.

Dzień 4
Pociągiem Shinkansen do Hiroshimy oraz wyspa świątyń Miyajima
Brama torii w Parku Narodowym Hakone

Z nowoczesnego i wielkomiejskiego Tokio pojedziemy szybkim pociągiem Shinkansen do Hiroszimy. Z okien pociągu będziemy mogli zobaczyć jak gęsto zaludniona jest Japonia. Jeśli pogoda pozwoli, zobaczymy też górę Fudżi. Shinkansen jest wygodny, punktualny ( w Japonii przy 140 tysiącach szybkich pociągów, średnie opóźnienie w skali roku wynosi 18 sekund!!!) i bardzo szybki. Przed wejściem do pociągu, będziemy mieli możliwość kupić o-bento, czyli typowe japońskie drugie śniadanie. O-bento można dostać w wielu wersjach, ale najczęściej składa się z ryżu i różnych smacznych dodatków takich jak np. ryba, mięso, warzywa czy sałatki. Smacznie i niedrogo!

Nastepnie popłyniemy statkiem, aby zobaczyć jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej fotografowanych symboli Japonii czyli dosłownie „pływającą” czerwoną bramę torii, która wyrasta z wody przy wyspie Miyajima. Piękna i jakże klasycznie japońska! Zbudowana na wyspie świątynia jest poświęcona trzem córkom szintoistycznego boga mórz.

Ponieważ cała wyspa uznawana była za świętą zwykli ludzie nie mogli postawić nogi na wyspie. Dlatego przybywali tu łodziami przepływając pod bramą co pełniło rolę rytualnego oczyszczenia, a następnie po zbudowanych pomostach mogli się dostać w pobliże głównej świątyni. Do niedawna świątynia miała ogromny wypływ na życie mieszkańców wyspy, bowiem żeby zachować czystość sanktuarium nie można było tu ani umrzeć ani się urodzić.

Dzień 5
Kopuła Bomby Atomowej, Park Pokoju, Muzeum Pokoju w Hiroshimie. Pociągiem Shinkansen do Kagoshimy. Ogród Sengan-en
Tradycyjny japoński ogród Sengang-en

6 sierpnia 1945 roku Hiroszima została doszczętnie zniszczona, a 100 000 ludzi zginęło w wyniku eksplozji nuklearnej i choroby popromiennej. Świat usłyszał wtedy pierwszy raz o zrzuconej na miasto bombie atomowej. Do dzisiaj zachowano ruiny tylko jednego budynku z charakterystyczną kopułą na szczycie jako symbol ogromnych zniszczeń spowodowanych przez tę eksplozję.

Nieopodal znajduje się Park Pokoju, gdzie cały czas pali się ogień pokoju, będzie on się palił dopóty, dopóki na świecie będzie istniała broń atomowa. Po śniadaniu odwiedzimy zarówno Park jak i Muzeum Pokoju, gdzie zobaczymy wstrząsające dokumenty obrazujące co dokładnie się tutaj wydarzyło. Obecnie Hiroszima jest miastem w pełni odbudowanym, jednak znacznie różniącym się od pozostałych japońskich miast. Ulice są tu przestronne i szerokie, a układ miasta jest zaplanowany i przemyślany.

Następnie opuszczamy Hiroszimę i pojedziemy pociągiem Shinkansen prosto do Kagoshimy, miasta położonego na południu wyspy Kiusiu, która jest trzecią największą i najbardziej południową z czterech głównych japońskich wysp. Bezpośrednie połączenie Shinkansen do Kagoshimy zostało otwarte w marcu 2011 roku. Jest to mało znany zakątek Japonii, który będziemy mieli okazję odkryć.

Kagoshima nazywana jest często japońskim Neapolem, gdyż podobnie jak Neapol usytuowana jest na południu kraju, leży na wybrzeżu, jest tam ciepły i słoneczny klimat, miła i luźna atmosfera a także ogromna gościnność mieszkańców. Na dodatek w sąsiedztwie Kagoshimy znajduje się aktywny wulkan: Sakurajima, który jest odpowiednikiem neapolitańskiego Wezuwiusza. Nie tylko Kagoshima, lecz cała wyspa Kiusiu jest bardzo aktywna sejsmicznie.

Stałym elementem w historii Kagoshimy jest klan Shimazu, który przez niemal 700 lat, czyli przez całe 29 pokoleń dominował w  mieście. Gdy Japonia przez ponad 200 lat była hermetycznie zamknięta przed światem, Kagoshima należała do grupy pierwszych japońskich miast, które wznowiły kontakt z zagranicą. Przez wiele lat była głównym ośrodkiem handlu z Chinami, również kiedy Japonia oficjalnie nie utrzymywała kontaktu ze światem w czasie panowania Tokugawy (1603-1867). Może się to wydawać paradoksalne, lecz to właśnie tu rozpoczął się bunt przeciwko szogunowi. Po obaleniu rządów szogunów, nastała nowa era, w której przykład szedł z zachodu.

Pierwsze spotkanie Japończyków z chrześcijaństwem miało miejsce również w Kagoshimie. W 1549 roku hiszpański mnich i misjonarz Francisco Xavier przybył tu z portugalską delegacją. Swoją ciężką pracą Xavier stworzył podwaliny dla tutejszej mniejszości chrześcijańskiej. Stanowi ona tylko 2 procent społeczeństwa japońskiego, które w większości wyznaje buddyzm – jednocześnie zarówno buddyści jak i chrześcijanie wciąż praktykują dużo tradycji związanych z oryginalnie japońską religią czyli szintoizmem.

Po przyjeździe do Kagoshimy, zostawimy bagaż w hotelu i od razu wybierzemy się na wycieczkę. Odwiedzimy piękny, tradycyjny japoński ogród Sengang-en, nazywany również Iso-teien. Powstał w 1658 roku jako letnia rezydencja dla rodziny Shimazu. Ogród został powiększony do dzisiejszych rozmiarów w 1848 roku. Jego położenie jest genialne: mamy stamtąd widok na zatokę i wulkan Sakurajima.

W ogrodzie znajdują się m.in. staw pełen dużych, japońskich karpi, lasek bambusowy, wodospad i strumyk, przy którym rodzina Shimazu organizowała spotkania poetyckie. Kieliszek sake puszczano z nurtem strumyka, a goście mieli napisać wiersz haiku zanim sake do nich dopłynęła. Wiersze haiku upowszechniły się w XVII wieku. Ich pisanie stało się ulubionym zajęciem japońskiej elity. Budowa wiersza jest z góry narzucona. Składa się z trzech linijek i z 17 sylab podzielonych według zasady: 5-7-5 sylab w linijce. Tematyka wiersza powinna w jakiś sposób nawiązywać do natury. Najsławniejszym japońskim autorem wierszy haiku był Matsuo Basho.

Jeśli ktoś woli na własną rękę odkrywać okolicę, może skorzystać z usług tzw. onsen, czyli tradycyjnych japońskich łaźni i kąpielisk, w których można wykapać się w basenach z wodą pochodzącą z leczniczych, gorących źródeł. Najczęściej temperatura wody waha się między 39 a 43 stopni, lecz obok zawsze dostępna jest dla ochłody zimna woda. Korzystanie z onsen wiąże się z przestrzeganiem różnych niepisanych zasad, ale nasz pilot oczywiście pomoże je opanować.

Polecamy spróbowanie lokalnej shochu, czyli japońskiej wódki. Za granicą shochu jest mniej znana niż wódka z ryżu tj. sake. Shochu należy do ulubionych napojów Japończyków a robiona jest z ryżu, jęczmienia lub słodkich ziemniaków. Mieszkańcy Kiusiu znani są z największego spożycia shochu w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Dzień 6
Kagoshima. Wulkan Sakurajima, Muzeum Kamikadze, dzielnica samurajów oraz kąpiel piaskowa w Ubuseki
Sakurajima – aktywny wulkan w Japonii

Na wyspę Sakurajima popłyniemy promem. Zobaczymy tam krajobraz wulkaniczny powstały w wyniku wielokrotnych wybuchów i wylewania się lawy z wulkanu Sakurajima. Naukowcy śledzą dzisiaj bardzo dokładnie każdy najmniejszy ruch wulkanu - jest to konieczne dla bezpieczeństwa leżącego tuż obok miasta.

Spróbujemy typowej dla Kagoshimy kąpieli stóp tzw. ashi-yu. Kiedy nasze stopy będą całkowicie zasłużenie korzystać z chwili luksusu, my napijemy się zielonej herbaty i naładujemy akumulatory przed kolejnymi punktami dzisiejszego programu. Odwiedzimy muzeum pamięci pilotów kamikadze w mieście Chiran, gdzie podczas drugiej wojny światowej szkolono pilotów, a pod sam koniec wojny również pilotów kamikadze. Mieściła się tam baza lotnicza w bitwie o Okinawę. To stamtąd wyleciało na śmierć wiele setek pilotów w ostatniej desperackiej próbie odwrócenia przebiegu wojny. W muzeum wystawiono niektóre z modeli używanych wtedy samolotów – były to właściwie torpedy ze skrzydłami – oraz niektóre z prywatnych rzeczy pilotów takie jak listy, testamenty czy fotografie.

Chiran był również domem dla innego rodzaju wojowników. Musimy się trochę cofnąć w czasie, gdyż chodzi o samurajów. Zachowała się tu dzielnica samurajska, na którą składa się 700 metrowa ulica z domami samurajów oraz przynależącymi do nich ogrodami. Domy mają ok. 250 lat i należały do ostatnich reprezentantów tej szczególnej grupy wojowników, którą rozwiązano w 1870 roku podczas modernizacji japońskiej armii.

Po podróży w czasie, najwyższa pora zanurzyć się w czymś innym – a dokładnie w piasku! Piasek przy nadmorskiej miejscowości Ibusuki podgrzewany jest podziemnymi źródłami i ma sporą zawartość soli, co wpływa kojąco m.in. na reumatyzm i krążenie. Weźmy więc przykład z pozostałych turystów – zakopmy się w piasku po głowę! Po kwadransie relaksu wstaniemy z naszych piaskowych łóż i spłuczemy resztki piasku, kąpiąc się tuż obok. Tak odświeżeni będziemy mogli wrócić do hotelu.

Dzień 7
Pociągiem Shinkansen do Kioto. Targ Nishiki i urocza dzielnica gejsz w Gion
Gion - dzielnica gejsz, Kioto

Z Kagoshimy ponownie jedziemy Shinkansenem do starego cesarskiego miasta Kioto. Przyjeżdżamy do Kioto po południu i od razu ruszamy na zwiedzanie tego wyjątkowo urokliwego miasta. Udamy się na spacer po słynnej dzielnicy Gion w Kioto. Tu klimatyczne restauracje sąsiadują z tradycyjnymi, dyskretnymi herbaciarniami, w których pracują sławne japońskie gejsze. Jeśli będziemy mieć szczęście, zobaczymy, jak z pięknie upiętymi włosami przemykają po ulicy w swoich drogich kimonach. Po drodze zajrzymy na słynny bazar Nishiki. Znaleźć tam można niezliczone ilości bardzo dobrej klasy japońskich produktów – od owoców, przez ryby czy mięso, aż po przetwory i przekąski.

Kioto znane jest z najwyższej jakości słynnej japońskiej zielonej herbaty, dlatego warto zajrzeć do któregoś ze specjalizujących się w herbatach sklepików, żeby przywieźć odrobinę smaku Japonii do domu. Aby zapewnić obdarowanym pełnię wrażeń, do herbaty można również dokupić ręcznie robione wyroby ceramiczne np. filiżanki.

W Kioto znajduje się ponad 1600 świątyń buddyjskich i 270 świątyń shinto. Ponadto pałac cesarski, zamek Nijo, czyli dawna rezydencja szogunów, cesarskie wille, ogrody oraz wiele z najlepszych muzeów Japonii.

Podczas drugiej wojny światowej Kioto zostało oszczędzone i jako jedyne z dużych japońskich miast nie było zbombardowane – podobno właśnie ze względu na mieszczące się tam unikatowe skarby kultury. Niestety władze miejskie nie okazały takiego samego szacunku unikalnej tkance miejskiej i w wyniku ich działań rozległe, połączone ze sobą dzielnice drewnianych domów niemal zupełnie zniknęły. Nikt nie odważył się jednak tknąć tysięcy świątyń czy pięknych ogrodów. Szczególnie na krańcach miasta można poczuć się jak w dawnych czasach, kiedy piękno i estetyka były w cenie.

Dzień 8
Kioto. Wycieczka do Nary, Zamek Nijo, Ogród Ryoanii i Złoty Pawilon
Złoty Pawilon, Kioto

W dniu dzisiejszym udamy się na południe od Kioto, do uroczego miasteczka Nara, które było pierwszą japońską stolicą. Znajdują się tam niektóre z najstarszych i najbardziej imponujących budowli w kraju. Zobaczymy m.in. największą drewnianą budowlę świata świątynię Todaiji, która wielkością dorównuje dwunastopiętrowemu budynkowi i mieści m.in. największy na świecie pomnik z brązu tj. Buddę o wysokości 22 metrów. Możemy odwiedzić również starą 1335-letnią świątynię shinto Kasuga Taisha. Droga do niej ozdobiona 3 000 latarniami z kamienia i brązu. Przed świątynią rozpościera się zapierający dech w piersiach ogród botaniczny. Po całym terenie parku w Nara przechadza się ponad 1000 jeleni wschodnich nazywanych też jeleniami sika. Są już tak oswojone, że niemalże wykradają odwiedzającym jedzenie z rąk.

Po powrocie do Kioto odwiedzimy kolejne ważne miejsce, jakim jest imponujący i bardzo dobrze zachowany zamek Nijo. W cesarskiej Japonii najwyższym dowódcą armii był szogun. W niektórych okresach historii był także najpotężniejszą osobą w państwie. Rola cesarza było mocno ograniczona i sprowadzała się raczej do funkcji symbolicznej. Ród szogunów Tokugawa wzniósł w 1603 roku zamek Nijo. Budynki w tej najlepiej w Japonii zachowanej twierdzy są zbudowane z najwyższym kunsztem. Budowali je najlepsi rzemieślnicy w kraju, a ozdabiali najwspanialsi artyści tamtych czasów. Słowicza podłoga jest doskonałym przykładem wyrafinowanego charakteru twierdzy. Podłoga skonstruowana jest w taki sposób, że wydaje specyficzny dźwięk skrzypienia, gdy się po niej chodzi, aby żaden skryty zabójca nie mógł zbliżyć się do szoguna nie będąc wcześniej usłyszanym. Zarówno snycerka jak i malowidła, zdobiące ściany i sufity mają wysoką wartość artystyczną.

Kończymy dzień najsłynniejszą atrakcją miasta, którą jest słynny Złoty Pawilon. Piękna, pozłacana świątynia jest wierną kopią liczącego sobie ponad 500 lat budynku, który został podpalony przez psychicznie chorego mnicha w 1955. Pierwotnie cały ten teren był prywatną rezydencją szoguna Ashikaga Yoshimitsu. Zgodnie z testamentem szoguna, po jego śmierci posiadłość wraz ogrodami została przekształcona w świątynię Zen. Dwa górne piętra pawilonu pokryte są płatkami złota. Każde z pięter budowli reprezentuje inny styl architektoniczny. Pierwsze w stylu pałacowym, drugie przypomina rezydencje samurajów, z kolei trzecie zaprojektowano w stylu chińskim. Dach zwieńczony jest figurą feniksa. Sam Złoty Pawilon to unikalna budowla usytuowana pośrodku malowniczego stawu Kyōko-chi. Właśnie ten widok, lśniącego złotem pawilonu odbijającego się w gładkiej jak lustro wodzie, każdy zachowa w pamięci na długo.

W bliskim sąsiedztwie Złotego Pawilonu znajduje się ogród Rhoan-Ji - najsłynniejszy ogród zen w Japonii, stworzony w 15w. przy buddyjskiej świątyni. Na ogród składa się 15 niedużych głazów, obłożonych mchem i rozmieszczonych w kilku grupach na połaci starannie wygrabionego białego żwirku o powierzchni 30x10 m. Symbolika ogrodu nie jest do końca jasna dlatego każdy odwiedzający stara się rozgryźć tajemnicę rozmieszczenia poszczególnych kamieni. Przez swój abstrakcyjny wygląd i wyrafinowany minimalizm ogród nawet obecnie sprawia wrażenie bardzo nowoczesnego.

Dzień 9
Kioto. Dzielnica Arashiyama, światynia Tenryu-ji i las bambusowy, świątynia shinto Fushimi Inari-taisha
niesamowity las bambusowy, Arashiyama

Kontynuujemy zwiedzanie Kioto, kierując się na zachodnie obrzeża miasta. Tam w pięknej dzielnicy Arashiyama tuż u podnóża gór zwiedzimy kolejny obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - świątynie Tenryu-ji, słynącą ze swojego wspaniałego ogrodu zen, założonego w 14 wieku. Świątynia, ukończona w 1339 roku, jest częścią znanej w całej Japonii buddyjskiej szkoły Rinzai. Następnie przejdziemy spacerem przez bambusowy las, wyjątkowo piękny i egzotyczny zarazem.

Na koniec dnia odwiedzimy świątynię shinto Fushimi Inari-taisha, gdzie przespacerujemy się pod arkadami czerwono-pomarańczowych bram torii, które liczone są w setkach, a stojąc blisko siebie tworzą coś na kształt niezwykłej drogi. Pomarańczowy kolor bram pięknie kontrastuje z otaczającą zielenią lasu. Pomimo tego, że jest to jedno z mniej licznie odwiedzanych miejsc w Kioto to dla większości zwiedzających jest to jedna z największych atrakcji miasta.

Dzień 10
Pociągiem Shinkansen do Tokio. Świątynia shinto Meiji Jingu, Shibuya i wierny pies Hachiko oraz dzielnica Harajuku
Ceremonia ślubna - światynia Meiji Jingu w Tokio

Po śniadaniu wracamy pociągiem Shinkansen do Tokio. Pierwszy punkt dzisiejszego progamu to  wizyta w największej japońskiej świątyni shinto Meiji Jingu, wybudowanej w 1920 roku jako symbol najwyższej politycznej i religijnej władzy cesarza. Dopiero po drugiej wojnie światowej cesarz stracił swoją pozycję przywódcy zarówno politycznego jak i religijnego. Droga do świątyni wiedzie przez otaczający ją piękny las, który tłumi odgłosy miasta. Tutejsze drzewa zostały zasadzone podczas  budowy świątyni. Pochodzą z całej Japonii i były darem dla cesarza od jego poddanych. W trakcie spaceru przejdziemy przez ogromną bramę torii, która jest stałym elementem każdej świątyni shinto.

Następnie udamy się do najbardziej znanego nie tylko Japończykom, ale także turystom miejsca w Tokio czyli na skrzyżowanie Shibuya, usytuowanego w środku miasta. Tutejsza stacja kolei i metra jest jednym z największych węzłów komunikacyjnych w Tokio. Skrzyżowanie Shibuya otoczone jest przez wieżowce, na których umieszczono kolorowe neony oraz ogromne ekrany emitujące reklamy i wideoklipy, atakujące przechodniów ze wszystkich stron, a wokół kłębi się tłum zapracowanych Japończyków, od biznesmenów oraz uczniów w szkolnych mundurkach po modnie ubraną młodzież z fantazyjnymi fryzurami - wszyscy śpieszą się, aby przejść przez pasy, kiedy zapala się zielone światło.

Przed stacją kolejową stoi figurka psa - Hachiko – jest to zarazem najpopularniejsze w mieście miejsce spotkań. Historia wiernego psa Hachiko, który dzień po dniu czekał cierpliwie przed stacją na swego pana – również po jego śmierci – jest bardzo wzruszająca. W latach 80. nakręcono w Japonii na tej podstawie film, a w 2009 roku powstała jego hollywoodzka wersja z Richardem Gerem w roli właściciela psa.

Obok Shibyua znajduje się dzielnica Harajuku. Jest to modna, młodzieżowa dzielnica będąca mekką trendsettrów, ale także popularny nie tylko w Japonii styl w modzie.  Można tu więc zobaczyć młodych ludzi ubranych w oryginalne stroje inspirowane mangą, anime czy zespołami rockowymi, łączące w sobie tradycję i nowoczesność. Natomiast w sklepach ulokowanych wzdłuż ulicy,  można zakupić wiele niestandardowych elementów garderoby lub przynajmniej pooglądać bardzo kolorowe wystawy.  

Po tych wszystkich niezwykłych wrażeniach kończymy dzień wspólną kolacją.

Dzień 11
Wycieczka do Parku Narodowego Hakone
Brama torii w Parku Narodowym Hakone

Tego dnia wybierzemy się na wycieczkę do Parku Narodowego Hakone, który znajduje się na zachód od Tokio. Piękna, majestatyczna góra Fuji jest nie tylko najsławniejszym symbolem Japonii, lecz także jednym z najświętszych miejsc w kraju. W drodze do parku narodowego, przy dobrej pogodzie, będziemy mogli podziwiać górę z różnych stron. Góra Fudżi jest najwyższą górą w Japonii (3 776 metrów). W tej wulkanicznej scenerii, która ma już 40 000 lat, popłyniemy na wyspę Ashi, skąd dostaniemy się kolejką linową na szczyt góry Komagatake. Stąd rozpościera się spektakularny widok m.in. na górę Fudżi. Do Tokio wrócimy dopiero wieczorem.

Dzień 12
Tokio, wylot do Warszawy

Dzisiaj mamy dzień do własnej dyspozycji w Tokio, zanim nadejdzie czas, aby opuścić hotel i pojechać na lotnisko, skąd wylecimy do domu. 

Dzień 13
Przylot do Warszawy

Nasza fantastyczna podróż po Japonii dobiegła końca, a nam pozostaną piękne wspomnienia.

Shinkansen

W Japonii korzystamy z kolei japońskich tj. sławnych pociągów Shinkansen, które od 1964 roku łączą Tokio z pozostałymi miastami (z coraz większą ich ilością). Osiągają maksymalnie prędkość 320 km/h, a rocznie w całym kraju przewożą  ok. 300 milionów pasażerów.  Składają się z maksymalnie 16 wagonów i mogą mieć aż 400 m długości. Kiedy pociąg Shinkansen jedzie po swoich specjalnych torach, nie ma zbyt wiele opóźnień  – w 2012 roku średnie spóźnienie wynosiło marne 36 sekund . Pociągi te są wygodne, jest w nich dużo miejsca na nogi a siedzenia można przekręcać, tak by zawsze siedzieć w kierunku jazdy. Palenie jest zabronione, jednak w najnowszych pociągach znajdują się specjalne kabiny dla palaczy. Przeczytaj więcej http://english.jr-central.co.jp/about/

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 19 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego

2 498 PLN

Cena zawiera:
  • opiekę polskiego pilota
  • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa –Tokio– Warszawa, w obie strony z przesiadką
  • podróż pociągiem Shinkansen Tokio – Hiroszima – Kagoshima – Kioto – Tokio
  • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
  • zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych
  • wyżywienie zgodnie z programem (codziennie śniadania, 6 obiadów w dniach 3, 4, 6, 8, 9 i 11; 2 kolacje w dniach 3 i 10)
  • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
  • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera:
  • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
  • Dodatkowych posiłków niewymienionych w programie
  • Napojów do posiłków
  • Wydatków indywidualnych
  • Wszystkiego co nie zostało zawarte w „Cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Bagaże

W trakcie pobytu korzystamy z japońskiego pociągu ekspresowego Shinkansen, w którym jest ograniczone miejsce na bagaż; dlatego bagaż przewozimy do kolejnego miejsca pobytu oddzielnie. Bagaż zostanie dla nas przetransportowany w drodze z Tokio do Kioto i z Kioto do Osaki. Jako że w drodze do Kagoshimy nie mamy możliwości zapewnienia równoległego transportu bagażu, polecamy zabranie małej walizki lub torby na trzy dni pobytu w Hiroshimie i Kagoshimie.

Zakwaterowanie

W Japonii korzystamy z tzw. hoteli biznesowych. Są to czyste i zadbane hotele z małymi pokojami z łazienką i toaletą, w których jest telewizor i dostęp do internetu. Hotele, często trzygwiazdkowe, usytuowane są zwykle blisko stacji metra, co pomaga nam w trakcie tej podróży organizować wycieczki po mieście.

Niedostosowane dla osób z trudnościami z chodzeniem

Podróżując po Japonii korzystamy z komunikacji miejskiej, dlatego podczas wycieczek trzeba sporo chodzić. Dlatego nie polecamy tej podróży osobom z trudnościami z chodzeniem.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 20 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Zgodnie z pkt. 4.4. OWI jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Japonii

Więcej o Japonii dowiesz się tu: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/japonia
Poczytaj między innymi  o klimacie, pogodzie, różnicy czasu, napiwkach. Sprawdź czy potrzebujesz wizy lub szczepionek.
Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from jeden z top 5 życiowych wyjazdów To była nasza pierwsza wycieczka objazdowa z biurem podróży, zazwyczaj takie wyjazdy realizujemy sami i mimo, że zwiedziliśmy kawał świata, mamy spore doświadczenie, wyjazd z Albatrosem bardzo nam się podobał. Samodzielnie może byśmy zrealizowali to samo, ale w zdecydowanie dłuższym czasie (research zabiera czas) i dużym minusem byłby brak wiedzy w wielu dziedzinach - to było dla nas coś nowego dowiedzieć się aż tyle nt. odwiedzanego kraju. Największą wartością wyjazdu była Pani Paulina, pilot wycieczki, która przyczyniła się do tego, że wróciłam totalnie absolutnie zakochana w Japonii i głodna dalszej wiedzy nt. kraju. Jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy pani Pauliny nt. nie tylko Japonii, ale ogólnie Azji, wiele razy dyskutowaliśmy porównując Japonię z innymi krajami: kulturę, religię, zwyczaje, jedzenie itp. Ponadto Pani Paulina doradzała w tematach prywatnych np. gdzie co kupić, podpowiadała gdzie zjeść albo co warto zobaczyć samodzielnie w czasie wolnym. Kobieta anioł! Nie było pytania, na które p. Paulina nie znała odpowiedzi. Program wycieczki ciekawy, może odrobinę bym zmieniła niektóre elementy, ale z drugiej strony miałabym niedosyt albo ciekawość tego, czego nie zobaczyłam. Warto zabrać ze sobą walizkę kabinówkę na te dni, gdy rozdzielamy się z głównym bagażem (4 dni). Warto zostawić sobie w walizce miejsce na zakupy z Japonii, ceny na chwilę obecną są bardzo atrakcyjne, odzież sportowa czy kosmetyki znacznie tańsze niż w Polsce.
Date published: 2024-05-27
Rated 4 out of 5 by from Podróż spełnionych marzeń Wycieczka była spełnieniem marzeń moich i mojego męża. Świetnie zorganizowana przemyślana trasa w czasie której udało nam się zobaczyć kawał Japonii. Pani Paulina masza przewodniczka była wielkim atutem tej wyprawy. Ogromną wiedzą historyczna, o każdym zwiedzanym miejscu opowiadała z ogromną pasją. Przyjemnie się słuchało Gorąco polecam, jeśli Japonia to tylko z Albatrosem
Date published: 2024-05-27
Rated 4 out of 5 by from Długo oczekiwany wyjazd. Bardzo fajny program wycieczki gwarantujący niezapomniane wspomnienia .
Date published: 2024-05-26
Rated 5 out of 5 by from wymarzona Japonia wycieczka do Japonii była naszym marzeniem. program zrealizowano zgodnie z przedstawioną ofertą. wspaniały przewodnik Klaudia , sprawna organizacja , hotele położone w dobrych miejscach. wróciliśmy z podróży bardzo zadowoleni.
Date published: 2023-05-14
Rated 5 out of 5 by from Japonia z Albatrosem? Ależ tak Świetnie skrojony program wycieczki - nieprzeładowany, a jednocześnie dający w miarę pełny obraz tego niezwykłego kraju. Możliwości poruszania się lokalnymi środkami transportu (szybkie pociągi Shinkansen, autobusy, metro, pociągi podmiejskie, a nawet tramwaj czy też miejskie taksówki) dają poczucie "wtopienia się" w codzienny ruch mieszkańców, a nie tylko oglądania Japonii przez szybę autokaru. Bardzo dobre hotele na trasie, niezłe śniadania codziennie i fajne lokalne restauracje podczas wspólnych lanczy i kolacji (w ramach ceny za wycieczkę). Codziennie bardzo długie trasy do przejścia (od 15 do 20 km piechotą), a zatem jest to wyprawa wymagająca solidnego kondycyjnego przygotowania. Ale za to mieliśmy możliwość zobaczenia Japonii współczesnej, tej z przeszłości - nie zawsze chwalebnej - ale zawsze niezwykłej i nadal tajemniczej oraz poznania cudownej japońskiej przyrody. Dodatkowo trafiliśmy na fantastyczny grupę współuczestników wyprawy. Z nimi raz jeszcze - ależ TAK!
Date published: 2023-05-13
Rated 5 out of 5 by from Moja Japonia Wycieczka spełniała wszystkie moje oczekwania, hotele dobrej jakości, warte swojej ceny. Program zwiedzania bardzo bogaty, dostosowany zarówno dla możliwośc osób starszych jak również nastolatków. Posiłki smaczne, w przyjemnych restauracja z sympatyczną i miłą obsługą. Pani Klaudia Kasińska nasza Pani Pilot (przed duże P), niesłychanie sympatyczna i empatyczna z wiedzą na temat Japonii (kultury, sztuki, historii, życia codziennego) w stopniu zachwycającym nawet globtroterów. Polecam z całego serca
Date published: 2023-05-11
Rated 5 out of 5 by from Japonia z Albatrosem Wicieczke kupiłem 2 lata temu i byłem bardzo mile zaskoczony organizacja! Jedyna wada to bardzo długi lot ale na to akurat nie mamy wpływu...
Date published: 2023-05-11
Rated 5 out of 5 by from Fantastyczna wycieczka. Wszystkie wrażenia z wycieczki bardzo pozytywne.
Date published: 2023-05-11
  • y_2024, m_11, d_22, h_7
  • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
  • cp_1, bvpage1
  • co_hasreviews, tv_0, tr_8
  • loc_pl_PL, sid_JPRTR02, prod, sort_[SortEntry(order=FEATURED, direction=DESCENDING), SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
  • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki