Słoneczny stan Floryda

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

11 dni słońca i gorącego lata w amerykańskim raju, na Florydzie, a także nieco historii i kultury oraz mnóstwo atrakcji i wakacyjnej atmosfery

Wyrusz z nami na skąpane w słońcu wybrzeże Florydy i zobacz to, co najlepszego ma do zaoferowania „Sunshine State”. Wizytówką Florydy są cudowne plaże oraz sławne parki rozrywki, jednak my zaplanowaliśmy dużo więcej atrakcji. W programie zwiedzanie Miami i całodniowa wycieczka na słynące z luźnej atmosfery Key West, wyprawa wyjątkową łodzią śmigłową po Parku Narodowym Everglades, wizyta w zimowej rezydencji Edisona, a dla chętnych możliwość nurkowania z mantami (krowy morskie) w okolicach Crystal River. Miasto Orlando będzie naszą bazą wypadową do zwiedzania zabytkowego St. Augustine i interesującego kosmodromu Kennedy Space Center. Wycieczka odbywa się z polskim przewodnikiem, w czasie kiedy pogoda w Polsce nie jest najlepsza, natomiast na Florydzie wprost przeciwnie – jest przyjemnie ciepło i oczywiście słonecznie!

Po raz pierwszy na tej trasie napiwki dla kierowców wliczone zostały w cenę wycieczki.

Kliknij i powiększ mapę
  • Typ Wycieczki objazdowe

  • Pilot Polski

  • Wiza Tak

  • Szczepienia Nie

  • Waluta USD

Program wycieczki 11 dni
Dzień 1
Przelot Warszawa – Miami, USA. Zakwaterowanie w hotelu (ok. 55 km)
Dzień 2
Całodniowa wycieczka na południowy kraniec Florida Keys i zwiedzanie Key West, nocleg w Marathon (ok. 285 km)
Dzień 3
Marathon, azyl dla żółwi, Park Narodowy Everglades, rejs łodzią airboat i Fort Myers (ok. 320 km)
Dzień 4
Fort Myers, zimowa rezydencja Edisona, St. Petersburg/Clearwater, Tarpon Springs i Crystal River (ok. 400 km)
Dzień 5
Crystal River. Możliwość snurkowania z krowami morskimi w ich naturalnym środowisku. Wizyta w Homosassa State Park i Orlando (ok. 160 km)
Dzień 6
Orlando. Wycieczka do St. Augustine i Daytona Beach, w tym wejście do zamku Castillo de San Marcos National Monument (dodatkowo płatna) (ok. 400 km)
Dzień 7
Orlando. Wycieczka do Kennedy Space Center, Cape Canaveral i Cocoa Beach (dodatkowo płatne) (ok. 250 km)
Dzień 8
Orlando. Czas wolny lub wspólny przejazd do parków rozrywki i na zakupy do Premium Outlets (ok. 25 km)
Dzień 9
Miami. Coral Gables, Coconut Grove Park i Little Havana. Spacer po dzielnicy South Beach śladem architektury art déco. (ok. 410km)
Dzień 10
Miami i powrót do domu
Dzień 11
Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
12 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot Warszawa – Miami, USA. Zakwaterowanie w hotelu (ok. 55 km)

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Travel polecimy z Warszawy do Miami, skąd po przylocie odbierze nas autokar. Aby jak najlepiej wykorzystać czas na Florydzie pojedziemy ok. 55km na południe do Florida City, gdzie spędzimy naszą pierwszą noc. Stąd mamy dużo bliżej do Key West niż z centrum Miami, więc jest to doskonała baza wypadowa dla naszej jutrzejszej wycieczki na Key West.

Dzień 2
Całodniowa wycieczka na południowy kraniec Florida Keys i zwiedzanie Key West, nocleg w Marathon (ok. 285 km)

Tego dnia czeka nas wycieczka na południe, na którą ruszymy drogą U.S. Route 1, wiodącą z lądu stałego Florydy do Key West.

Przejazd jest sam w sobie atrakcyjny, bo trasa biegnie z wysepki na wysepkę, połączonymi niczym perły na sznurze 42 mostami. Najsłynniejszy z mostów to siedmiomilowy Seven Mile Bridge, który z pewnością widzieli Państwo w dziesiątkach filmów. Po drodze mijamy sklepiki z pamiątkami w rodzaju naszyjników z muszli, restauracje z hamburgerami i wypożyczalnie sprzętu do nurkowania. To, co mają wspólnego to malownicze położenie na zielonych wyspach, ledwie wystających ponad powierzchnię morza, pod którego taflą żyje świat pełen kolorowych ryb i raf koralowych.  

Naszym celem jest Key West - najdalej na południe wysunięty punkt Florida Keys. To właśnie w tym barwnym i dzikim miejscu osiedlił się kiedyś Ernest Hemingway. Także i dzisiaj Key West jest ośrodkiem śmiałych artystów - malarzy, pisarzy i poetów. Panuje tutaj prawdziwa tropikalna sielanka, nie dająca się porównać z żadnym innym zakątkiem Stanów Zjednoczonych. Urocze stare miasteczko zacienione palmowcami kusi leniwym stylem życia i licznymi restauracjami, barami i niepowtarzalnymi sklepikami.  Będzie czas na przechadzkę po mieście, a dla zainteresowanych proponujemy odwiedzenie domu Hemingwaya (wejście na własny koszt).

Następnie skierujemy się z powrotem na północ, do naszego hotelu w Marathon, mieście rozciągającym się na 13 wyspach. Maraton położony jest w sercu Florida Keys, a nasz hotel znajduje się blisko morza, więc warto skorzystać z okazji, aby zjeść kolację z widokiem na ocean (nie wliczone w cenę wycieczki).

Dzień 3
Marathon, azyl dla żółwi, Park Narodowy Everglades, rejs łodzią airboat i Fort Myers (ok. 320 km)

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy w tak niezwykłym miejscu jakim jest szpital dla żółwi morskich mieszczący się w Marathon. Szpital mieści się w starym portowym motelu, który został przekształcony w azyl dla chorych zwierząt, którego głównym zadaniem jest opieka i rehabilitacja rannych żółwi morskich. Gdy zwierzęta dojdą do pełnego zdrowia są wypuszczane z powrotem do oceanu. Podczas wizyty poznamy jak wygląda praca opiekunów w szpitalu i zobaczymy kilku tutejszych pacjentów.

Następnie wyruszymy na spotkanie z piękną przyrodą Parku Narodowego Everglades, który wpisany jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i stanowi największy subtropikalny obszar naturalny w USA. Z Marathon przejedziemy przez centralną część „the Glades”. W parku z bliska można zobaczyć urodzone w lecie, mierzące nie więcej niż 20 cm, młode aligatory, którym udało się przeżyć pierwsze miesiące panujących tu surowych warunków. Młode maluchy wydają się zupełnie niegroźne w porównaniu z dorosłymi osobnikami, które mogą osiągnąć długość nawet czterech metrów. Park Narodowy ma powierzchnię 6100 km2 i jest siedliskiem najliczniejszej populacji aligatora amerykańskiego.  

Poznamy także tutejszą roślinność, między innymi orchidee, cyprysy i wiele innych okazów.  Do zróżnicowanej fauny parku narodowego zaliczają się rzadkie, kolorowe ptaki oraz krokodyle i aligatory, przy czym jest to jedyne miejsce na ziemi, gdzie te dwa gatunki gadów żyją obok siebie. Na przestrzeni lat wody jeziora Okeechobee zostały spiętrzone w celu stworzenia lepszych warunków do uprawy ziemi.  Tym samym część ekosystemu została pozbawiona naturalnego dopływu wody, ale podejmowane są szerokie działania, w tym naciski polityczne na rzecz odtworzenia pierwotnego stanu przyrody. Dla Everglades jest więc nadzieja. Obecnie można ten ogromny obszar zwiedzać i zyskać wyobrażenie o jednym z najbardziej unikalnych ekosystemów na świecie. Everglades często opisywane są jako obszar bagienny, jednak w rzeczywistości jest to gigantyczna sieć wolno płynących rzek. Wyruszymy na ich eksplorację jedynymi w swoim rodzaju łodziami śmigłowymi, czyli szeroko dennymi barkami, napędzanymi dużymi śmigłami lotniczymi. Płynąc po płytkich wodach będziemy wypatrywać aligatorów i ptaków oraz podziwiać fantastyczną przyrodę. Amerykanie potrafią świetnie prezentować swoje parki narodowe turystom, a wycieczka po Everglades to doświadczenie, które spodoba się każdemu. Nasz rejs rozpoczyna się w Miccosukee Indian Village, gdzie poznamy niezwykły styl życia Indian Miccosukee. Amerykańskiemu rządowi nigdy nie udało się zapanować nad plemieniem Miccosukee. W XIX w. zdecydowali się oni osiedlić na podmokłych terenach Everglades, aby uniknąć prześladowań ze strony rządu.  Na tych mokradłach udało im się przystosować do niezwykle trudnych warunków i stworzyć miejsce do życia w zgodzie i z poszanowaniem dla otoczenia naturalnego. To właśnie członkowie tego plemienia zabiorą nas w ekscytujący, pełen przygód rejs łodziami śmigłowymi, podczas którego gładko przemkniemy „rzeką traw”, jak często określa się Everglades z powodu powoli płynącej wody i licznych roślin wodnych. 

Po wizycie w centralnej części Everglades pojedziemy na zachód, do Fort Myers, gdzie przenocujemy w pobliżu wybrzeża Zatoki Florydzkiej.

Dzień 4
Fort Myers, zimowa rezydencja Edisona, St. Petersburg/Clearwater, Tarpon Springs i Crystal River (ok. 400 km)

Jak sama nazwa wskazuje, Fort Myers było kiedyś fortem. System umocnień był bastionem, wykorzystywanym podczas walk z Indianami Seminole, a gdy w roku 1858 udało się zawrzeć pokój  z wodzem Billym „Szpotawe Kolana” (Billy Bowlegs), żądni przygód nowi osadnicy mogli osiedlić się w okolicy. Fort leży nad rzeką Caloosahatchee, a miasto zostało założone w 1886 r. Fort był ponownie wykorzystany jako miejsce obronne w okresie amerykańskiej wojny domowej.

Współcześnie miasto jest punktem wypadowym na południowo zachodnią części Florydy, która stanowi jeden z najważniejszych obszarów turystycznych na terenie stanu. W starej części miasta, River District, można obejrzeć 100-letnie domy, w których mieszczą się sklepy, restauracje i galerie. Podczas wizyty dowiemy się, jak się tu żyło w czasach, kiedy Fort Myers był małą osadą rybacką i kiedy Thomas Edison i Henry Ford budowali tu swoje zimowe rezydencje. 

Obie drewniane rezydencje położone są w otoczeniu pięknych, rozległych ogrodów, a niedaleko przepływa rzeka Caloosahatchee River. Właścicielami byli Thomas Alva Edison i Henry Ford - pomysłodawca linii montażowej. Tych dwoje najpierw połączyło życie zawodowe, a potem przyjaźń. Obaj w poszukiwaniu ucieczki od mroźnych zim w ich rodzinnych miastach, zbudowali odpowiednio Seminole Lodge i The Mangoes. Domy są od 1965 r. obiektami muzealnymi. Włożono dużo wysiłku w utrzymanie wnętrz w niezmienionym stanie. Dlatego do środka nie można wchodzić, ale wysmakowane wyposażenie wnętrz, meble, lampy i drobiazgi można obejrzeć przez okna i drzwi z pleksiglasu. Zobaczymy pomieszczenia mieszkalne, ogrody i laboratoria, w których obaj naukowcy przez wiele lat razem pracowali, prowadzili dyskusje i może niekiedy nawet odpoczywali, korzystając z przyjemnego klimatu Florydy. Nie umknie naszej uwadze niezwykła pracowitość i pomysłowość obu geniuszy. Pomimo, że większość zim spędzili tu, na Florydzie, z powodu ciepłego klimatu, to jednak nie były to dla nich wakacje. 

Kolejnym punktem programu dnia jest St. Petersburg (przez miejscowych zwany St. Pete), piąte pod względem liczby mieszkańców miasto stanu Floryda. Ta część półwyspu nad Zatoką Tampa stała się obowiązkowym punktem wypadowym dla spragnionych wrażeń turystów, którzy lubią łączyć czas tutaj z odpoczynkiem na Clearwater – światowej klasy piaszczystej plaży z kredowobiałym, drobnym piaskiem. Zaplanowaliśmy tutaj czas na posiłek, zanim przez Tarpon Springs udamy do Crystal River i jego ciepłych źródeł.

Po dotarciu do miasta Clearwater, które leży nad zatoką udamy się na krótki spacer wzdłuż morza i wyraźnie dostrzeżemy różnicę między piaskiem i wodą tutaj na zachodnim wybrzeżu Florydy a wschodnim wybrzeżu Florydy, z której właśnie przyjechaliśmy.

Z Clearwater udamy się dalej do Tarpon Springs, które słynie m.in. z licznej mniejszości greckiej i uroczego centrum miasta z domami z końca XIX wieku, których wiek prawdopodobnie nie zaimponuje Europejczykom, ale dla Amerykanów są to już zabytkowe budynki. Zatrzymamy się tutaj, aby udać się na zwiedzanie miasta na własną rękę lub z przewodnikiem. Warto przejść się do portu gdzie znajduje się pomnik nieustraszonego poławiacza gąbek. W 1873 roku w Tarpon Springs, odkryto duże pokłady gąbek morskich, które wykorzystano w gospodarstwach domowych. Do ok. 1900 roku był to kwitnący przemysł, wykorzystujący ok. 500 greckich poławiaczy gąbek.

Po wizycie w Tarpon Springs pojedziemy dalej do Crystal River, gdzie zatrzymamy się na noc. Możemy spodziewać się tutaj nieco większej wilgoci powietrza z uwagi na fakt, że znaleźliśmy się w środku bogatej przyrodniczo części wybrzeża Zatoki Florydzkiej, otoczonej naturalnymi źródłami King's Bay.

Dzień 5
Crystal River. Możliwość snurkowania z krowami morskimi w ich naturalnym środowisku. Wizyta w Homosassa State Park i Orlando (ok. 160 km)
Crystal River

Jedną z największych atrakcji Crystal River jest duża populacja (ok. 400 osobników) manatów zachodnioindyjskich (krowy morskie), które można tu zobaczyć w okresie zimowym. Przyciągają je ciepłe źródła, dzięki którym temperatura wody nie spada poniżej 22 C. Osoby, które wykupiły wycieczkę „Nurkowanie z krowami morskimi”, muszą przygotować się na wczesną pobudkę, zanim zwierzęta nie wypłyną na otwarte morze. Jak już zostało powiedziane, to gorące źródła sprawiają, że tak duże stado manatów przebywa w tym rejonie. Prawdopodobieństwo zobaczenia tych łagodnych, dużych zwierząt jest zatem bliskie 100%. Nasz kapitan i załoga dokładnie zapoznają nas z przebiegiem wycieczki i poinstruują, jak należy się zachowywać. Istnieją wyraźne oficjalne przepisy dotyczące utrzymania i ochrony stada, dlatego wizyta przebiega na warunkach dyktowanych przez zwierzęta. To nieporównywalne do niczego, niezwykłe doświadczenie, kiedy wchodzi się w interakcję z tymi ogromnymi, trochę dziwacznymi, ale bardzo przyjaznymi zwierzętami. Na ich ciałach rosną algi, dlatego manaty chętnie korzystają z obecności turystów, którzy drapiąc je po brzuchu niosą ulgę w pozbyciu się zielonych i brązowych narośli. Taka atrakcja jest możliwa tylko podczas wycieczek w porze zimowej, ponieważ w pozostałych miesiącach manaty pływają w wodach Zatoki Meksykańskiej. Możliwy jest także udział w wycieczce bez kąpieli z manatami, ponieważ widać je również z łodzi.

Po powrocie z tej wycieczki znowu zbierzemy całą grupę, aby kontynuować podróż na wschód. Po drodze odwiedzimy Homosassa Springs Wildlife State Park, gdzie również można zobaczyć krowy morskie. To tu biją gorące źródła, dzięki którym okolica jest domem dla mnóstwa różnorodnych gatunków zwierząt. W parku poprowadzono specjalne kładki nad wodą, więc podczas spaceru będzie okazja do wypatrywania licznych zwierząt zamieszkujących Florydę.

Po wizycie w parku pojedziemy prosto do Orlando - stolicy parków rozrywki. Przed 1965 r. teren ten porastały jedynie plantacje owoców cytrusowych, aż pojawił się Walt Disney i po wynegocjowaniu dobrej ceny za ziemię, kupił ją i zbudował tutaj Disneyworld. Później wybudowanie kolejne parki rozrywki, które co roku odwiedza rocznie 68 mln gości zarówno miłośników rozrywki jak i uczestników kongresów ze wszystkich stron świata. Jest to rekordowa liczba odwiedzających, jakiej nie ma żadne inne miasto Stanów Zjednoczonych.  Orlando położone jest na rozległym obszarze i nie posiada typowego centrum miasta. Każdego dnia w Orlando zaplanowaliśmy dodatkowy program zwiedzania, obejmujący 2 wycieczki, które należy zakupić w biurze jeszcze przed wyjazdem na Florydę. Można również zaplanować pobyt w Orlando na własną rękę. We wszystkim pomoże pilot Albatros Travel.

Dzień 6
Orlando. Wycieczka do St. Augustine i Daytona Beach, w tym wejście do zamku Castillo de San Marcos National Monument (dodatkowo płatna) (ok. 400 km)
W St. Augustine

Wycieczka dnia z pakietu Albatros Travel obejmuje zwiedzanie St. Augustine, najstarszego miasta założonego przez Europejczyków w Stanach Zjednoczonych. Obecnie to urocze miasteczko w starym śródziemnomorskim stylu, przypomina bardziej Hiszpanię niż USA. Założył je w roku 1565 hiszpański admirał Pedro Menéndez de Avilés w dniu, w którym obchodzi się święto św. Augustyna, stąd też pochodzi nazwa miasta. Miasto spłonęło w 1702 r., ale szybko zostało odbudowane. Już w 1763 r. było ważnym ośrodkiem społecznym i administracyjnym, a niedługo potem uznawano je za stolicę wschodniej Florydy. W różnych okresach miasto opowiadało się politycznie albo po stronie hiszpańskiej lub angielskiej, a w 1819 r. złożyło deklarację przyłączenia się do Stanów Zjednoczonych. Hiszpańskie korzenie można jednak nadal dostrzec w całym mieście. Szczególnie widoczne są wpływy hiszpańskiej architektury w historycznym centrum w okolicy St. George Street i w najstarszym forcie USA - Castillo de San Marcos, który będziemy zwiedzać. Fundamenty i mury fortu są oryginalne i zachowane w dość dobrym stanie, biorąc pod uwagę ich wiek (budowę rozpoczęto w 1672 r.). Wstęp do fortu jest wliczony w cenę wycieczki dnia.  Przyjrzymy się bliżej wystawom i uzyskamy wgląd w historię fortu, a co za tym idzie i całego obszaru wokół miasta. Pospacerujemy wąziutkimi ulicami i zjemy obiad (obiad nie jest wliczony w cenę wycieczki). Najlepszą okolicą dla poszukiwań odpowiedniej restauracji jest główna promenada St. George Street, przy której znajduje się spory wybór kawiarni i restauracji. Polecamy spróbować na deser ciasta Key Lime Pie, specjalność  Florydy. Jest to lekka, orzeźwiająca tarta z kremem limonkowym. Warto również przejść się ładną ulicą Magnolia Avenue w okolicy której leży niewielki park „Ponce de Leons - źródło wiecznej młodości”, które chciałoby przypisać sobie zaszczyt miejsca, w którym powstała pierwsza kolonialna osada Ameryki, na 55 lat (!) przed przybyciem Hiszpanów do Plymouth Rock na słynnym galeonie Mayflower.

W St. Augustine spędzimy kilka godzin, a potem pojedziemy w stronę Orlando, po drodze mijając położone na wybrzeżu Daytona Beach, które szczyci się tym, że jest jedynym miejscem w USA gdzie można legalnie jeździć samochodem po plaży. Wcześniej miasto było znane przede wszystkim jako miejsce, gdzie kręcono wiele filmów, ale obecnie znane jest z ogromnego toru wyścigowego Daytona International Speedway. Przejedziemy koło sławnego toru i zatrzymamy się w mieście na krótki postój.

Dzień 7
Orlando. Wycieczka do Kennedy Space Center, Cape Canaveral i Cocoa Beach (dodatkowo płatne) (ok. 250 km)
Kennedy Space Center

Tego dnia Albatros Travel przygotował dodatkową wycieczkę do Kennedy Space Center na Cape Canaveral, gdzie z kosmodromu NASA w latach 60. nadawano transmisję misji Apollo i lądowania na Księżycu oraz skąd startowały wahadłowce i statki kosmiczne. Wokół tego terenu rozciąga się rezerwat przyrody i ptaków, który sięga aż do wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Lokalizacja kosmodromu właśnie w tym miejscu była poprzedzona szczegółową analizą warunków pogodowych - panuje tu suchy i łagodny klimat, rzadko występują burze czy inne niekorzystne zjawiska, które mogłyby zakłócić wrażliwy moment startu.  Najsławniejsza misja kosmiczna, której start odbył się tutaj to Apollo 11. W roku 1969 dowodzący nią Neil Armstrong był pierwszym człowiekiem, który postawił nogę na Księżycu. Wizyta w Centrum obejmuje pokazy w kinie IMAX i wystawy, dlatego potrwa ona ok. 5 godzin.

Ten dzień został tak zaplanowany, aby do Centrum dotrzeć w okolicach godzin jego otwarcia. Polecamy również wycieczkę tematyczną autobusem z przewodnikiem po Centrum (Kennedy Space Center Bus Tour). Na terenie Centrum odbywa się jeszcze kilka innych wycieczek z przewodnikiem, więc nasz pilot chętnie pomoże w jak najlepszym zaplanowaniu pobytu w tym miejscu. Najważniejsze atrakcje to statek kosmiczny Atlantis, teleskop Hubble (model), program kosmiczny Apollo z rakietami i wahadłowcami  kosmicznymi, Saturn V oraz kino IMAX, w którym wyświetlane są różne filmy, od pionierskiego lotu w kosmos po historię wyścigu o pierwszeństwo w kosmosie między USA a ZSRR. Jednym słowem czeka nas kilka godzin niesamowitych atrakcji w tym fascynującym centrum kosmicznym.

 W drodze powrotnej objedziemy rezerwat od południa, aby przyjrzeć się bliżej terenom wokół przylądka Cape Canaveral i Cocoa Beach.

Dzień 8
Orlando. Czas wolny lub wspólny przejazd do parków rozrywki i na zakupy do Premium Outlets (ok. 25 km)
100 km2 z parkami rozrywki, hotelami, restauracjami, sklepami itp.

Ten dzień przeznaczony jest do własnej dyspozycji. Proponujemy odwiedzić sławne na cały świat parki rozrywki. Nie można przegapić Disneyworld i to w dosłownym znaczeniu, ponieważ cały obszar Walt Disney World Resort to obszar o powierzchni ponad 100 km2. Mieszczą się tutaj różne parki tematyczne, hotele, restauracje, sklepy i tereny zielone.

Amatorom szybkiej jazdy polecamy park Disney’s Hollywood Studios. Kolejka Rock 'n' Roller Coaster rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3 sekundy, a Twilight Zone Tower of Terror to winda, która nagle spada, gdy wjedziemy na 13-te piętro.

W parku rozrywki Epcot największą atrakcją jest symulator Mission Space, w którym można poczuć co to jest stan nieważkości, taki sam w jakim przebywają kosmonauci w przestrzeni kosmicznej. Jest to naprawdę niezwykłe doświadczenie.

Jeśli ktoś nie lubi aż tak ekstremalnych doświadczeń to świetnym wyborem będzie Universal Studios Orlando.

Natomiast ulica International Drive oferuje wszystko od zabawy po restauracje i bary. Z kolei osoby spragnione zakupów powinny się udać do leżącego na obrzeżach miasta centrum handlowego Premium Outlets, gdzie w butikach znanych marek można zrobić zakupy po bardzo atrakcyjnych cenach.

Bazując na oczekiwaniach uczestników wycieczki nasz pilot ułoży wraz z kierowcą plan dnia. Zazwyczaj uczestnicy jadą do przynajmniej jednego znanego parku rozrywki, na International Drive i do Premium Outlet.

Powrót do hotelu we własnym zakresie lub z umówionego o konkretnej godzinie miejsca zbiórki.

Dzień 9
Miami. Coral Gables, Coconut Grove Park i Little Havana. Spacer po dzielnicy South Beach śladem architektury art déco. (ok. 410km)

Dziś wybierzemy się na wycieczką autokarową po Miami i Miami Beach. Oba te miasta są bardzo młode. Miami powstało przed 100 laty jako niewielki przyczółek handlowy nad rzeką Miami, na trzęsawisku rojącym się od komarów. Diametralna przemiana nastąpiła, kiedy Henry Flagler, potentat branży hotelarskiej i kolejowej, poprowadził do odludnej osady Fort Dallas linię kolejową. Jego śladem poszli inni przedsiębiorcy-wizjonerzy jak Carl Fisher, Julia Tuttle, William Brickell i John Sewell. Prace rozpoczęli od ujarzmienia stawiającej opór dziczy. Wznoszono hotele, budowano mosty, zakładano porty i doprowadzono elektryczność.

Wąski pas bagna namorzynowego został przekształcony w obecne Miami Beach, do którego licznie zaczęli przyjeżdżać turyści. Tak zwane Greater Miami obejmuje miasto oraz przedmieścia. Jest to niezwykła mieszanka kulturowa, dzięki której możemy się poczuć jakbyśmy podróżowali do kliku miejsc jednocześnie. Tutaj mieszają się miękkie i melodyjne języki latynoamerykańskie i karaibskie oraz różnorodne tradycje kulinarne i kulturowe. Wszędzie daje się wyczuć z niczym nieporównywalną radość życia, „joie de vivre”, której wszechobecnym tłem jest przepiękna plaża.

Podczas naszej wycieczki skupimy się na tych miejscach, które czynią Miami wyjątkowe. Odwiedzimy ekskluzywną dzielnicę mieszkaniową Coral Gables wzorowaną na stylu śródziemnomorskim, ulicę handlową Miracle Mile z przytulnymi restauracjami. Ta nazwa, jak żartobliwie twierdzą niektórzy, oznacza prawdziwy cud, jeśli uda się stąd wyjechać nie wydając ani centa.

Kolejnym celem jest artystyczna dzielnica Coconut Grove Park i Mała Hawana, gdzie wielu kubańskich imigrantów osiedliło się po rewolucji na Kubie. Cechą charakterystyczną jest tu zapach cygar i mocnej kubańskiej kawy oraz domino i galerie, zwłaszcza w okolicach „Calle Ocho”. Obecnie Mała Hawana przyciąga również inne narodowości i stała się generalnie dzielnicą latynoamerykańską.

Z kolei w dzielnicy biznesowej, Downtown, zobaczymy nowoczesną zabudowę, która często widnieje na pocztówkach z Miami.

Nie można też zapomnieć o Wynward Walls, czyli dużej plenerowej wystawie sztuki ulicznej stworzonej przez jednych z najbardziej znanych artystów ulicznych na świecie.

Nasza wycieczka po mieście kończy się w hotelu w Miami Beach. Wieczór jest do własnej dyspozycji, aby odkrywać tętniące życie nocne na jednej z najsłynniejszych nadmorskich promenad na świecie, Ocean Drive.

Nocleg w Miami.

Dzień 10
Miami i powrót do domu

Rano udamy się na spacer z pilotem po dzielnicy South Beach, która bardziej niż cokolwiek innego jest wizytówką Miami. Obszar ten był prawdziwym tropikalnym placem zabaw dla architektów z epoki Art Deco z lat 20. i 30. Jasne, pastelowe budynki stojące obok siebie mogą poszczycić się przepięknym widokiem na Ocean Atlantycki i białe piaszczyste plaże. Najbardziej znaną ulicą jest promenada Ocean Drive, na której tętni życie od rana do nocy. Po drodze pilot opowie nam o wybranych budynkach i z pewnością usłyszymy ciekawe historie o prawdziwych i fikcyjnych osobach, które były i wciąż są związane z tym miejscem.

Następnie udamy się lotnisko skąd wyruszymy w podróż powrotną do Polski.

W tym dniu śniadanie nie jest wliczone w cenę. Nasz pilot udzieli informacji na temat miejsc w pobliżu hotelu, gdzie można zjeść śniadanie.

Dzień 11
Przylot do Warszawy

Pakiet wycieczkowy Orlando

Cena zawiera:

  • Orlando, całodzienna wycieczka do St. Augustine i Daytona Beach, w tym wejście do zamku Castillo de San Marcos National Monument (dzień 6)
  • Orlando, całodzienna wycieczka do Kennedy Space Center, Cape Canaveral i Cocoa Beach wraz z biletami wstępów (dzień 7)

Cena: 998 PLN od osoby

Wycieczka fakultatywna: Snurkowanie z krowami morskimi (manaty) w ich naturalnym środowisku

Cena zawiera:

  • Crystal River, wycieczka na pół dnia do Crystal River,
  • rejs łodzią, w tym instruktarz kapitana,
  • kilka wejść do wody z maską i rurką,
  • transport w obie strony. 

Cena: 488 PLN od osoby

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 12 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

3.298 PLN

Cena zawiera
  • Opiekę polskiego pilota
  • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa-Miami-Warszawa, w obie strony z przesiadką
  • Wycieczki wymienione w programie (w tym rejs łodzią typu airboat)
  • Napiwki dla kierowców (ok. 60 USD)
  • Zakwaterowane w hotelach w pokojach 2-osobowych
  • Śniadania codziennie (amerykańskie lub kontynentalne) z wyjątkiem dnia 10
  • Bilety wejściowe do: rezydencji zimowych Edison & Ford Winter Estates i Homosassa Statepark
  • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej
  • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
  • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
  • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
  • Pakietu wycieczkowego Orlando
  • Wycieczki fakultatywnej: Snurkowanie z krowami morskimi
  • Posiłków niewymienionych w „cena zawiera”
  • Napojów do posiłków
  • Rejestracji w systemie ESTA (21 USD)
  • Wydatków indywidualnych
  • Wszystkiego innego poza „Cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Informacje o przejazdach autokarem

Wycieczka zorganizowana jest tak, aby zapewnić jej uczestnikom jak najwięcej wrażeń zarówno w parkach narodowych, jak i wielkich miastach. Oznacza to, że w niektóre dni będziemy podróżować na dalekich dystansach. Po drodze będziemy się kilkakrotnie zatrzymywać, aby podziwiać krajobraz, co jest ciekawym sposobem zwiedzania USA „on the road”.

Autokary turystyczne w USA są wygodne, chociaż często mają tylko jedno wejście – z przodu autokaru, nie mają drzwi tylnych. Na fotelu przed nami nie ma siatki i rzadko jest uchwyt na kubek. Dlatego dobrze jest zabrać ze sobą wygodny plecak, który przyda się na rzeczy osobiste podczas wycieczek i przejazdów autokarem.

Bagaż

Jeśli chcesz zamknąć swoją walizkę, użyj tzw. zamka TSA. The Transportation Security Administration to służby przeprowadzające kontrolę bagażu przed lotem do, z i przez USA. Dysponują one „kluczem głównym”, którym mogą otworzyć zamek TSA. W przypadku zamknięcia walizki innym zamkiem służby zastrzegają sobie prawo do ich zerwania – dotyczy to również zamków wbudowanych w walizce. Blokady TSA można kupić w większości sklepów z walizkami i podobnych, i są one dostępne zarówno w postaci kłódek, jak i taśm zabezpieczających do walizek.

Dobrze jest zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone w podróży, podczas których swój bagaż główny często otrzymasz dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ręczników do pokoju hotelowego, ale ze względu na możliwość plażowania, zwłaszcza w Miami, można zabrać ze sobą ręcznik plażowy lub dokonać jego zakupu podczas wycieczki.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Klimat i odzież

Pogodę w miejscu docelowym możesz sprawdzić przed wyjazdem np.n a www.weather.com  Należy pamiętać, że chociaż terminy podróży wybieramy patrząc na warunki pogodowe – temperatura powinna być w tym terminie w granicach 20-25 stopni - to mogą się zdarzyć również chłodniejsze dni. Pomyśl więc o odpowiednim ubiorze.

Wi-Fi i Internet w hotelach w USA

Wiele naszych hoteli oferuje bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi lub przewodowy dostęp do Internetu w pokojach, podobnie jak telewizor, w ramach pakietu usług dla gości.

Jednak połączenie i jego jakość mogą być niestabilne. Niektóre hotele oferują bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi w pokojach, inne w przestrzeniach ogólnodostępnych (meldując się w hotelu, zapytaj o dostęp do Internetu lub porozmawiaj o tym z pilotem podróży). Czasem lepiej jest korzystać z usługi w przestrzeniach ogólnodostępnych, w których sygnał jest silniejszy, zamiast męczyć się ze słabym sygnałem w pokoju. Siła sygnału zależy często od odległości pokoju do najbliższego nadajnika Wi-Fi.

W niektórych hotelach pobierana jest opłata za korzystanie z przewodowego lub bezprzewodowego dostępu do Internetu. W takich przypadkach najczęściej jakość usługi jest wyższa.

Inną możliwością jest korzystanie z Wi-Fi w znanych sieciach, jak np. Starbucks itp., które w większych miastach można znaleźć w pobliżu.

Więcej informacji o USA

Tutaj dowiesz się więcej na temat Stanów Zjednoczonych: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-polnocna/usa

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.

Przed wyjazdem

Paszport

Paszport powinien być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z USA. Dzieci – niezależnie od wieku – muszą mieć własny paszport, nie wystarczy, że widnieją w paszporcie rodziców.

Wyślij kopię paszportu do Albatros Travel nie później niż 14 dni po dokonaniu rezerwacji. Pamiętaj, że nazwisko na bilecie lotniczym musi zgadzać się w 100% z nazwiskiem w paszporcie. Konsekwencją odwrotnej sytuacji może być w najgorszym przypadku odmowa wjazdu do USA i powrót do domu na własny koszt.

W USA nie ma obowiązku wizowego dla Polaków i innych obywateli UE na pobyt do 90 dni, ale przed wyjazdem należy ubiegać się o autoryzację na wjazd za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA).

ESTA - zezwolenie na wjazd do USA

Obywatele polscy podróżujący do USA powinni przed podróżą ubiegać się o autoryzację za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA).

Proces rejestracji w systemie ESTA oraz ważne informacje znajdują się na stronie https://esta.cbp.dhs.gov/esta/  Rejestracja w systemie ESTA to koszt 21 USD (płatne kartą kredytową) a standardowy czas oczekiwania na zatwierdzenie wniosku to 72 godziny. Zgoda w systemie ESTA wydawana jest na dwa lata lub do czasu wygaśnięcia ważności paszportu, jeśli nastąpi to w ciągu dwóch lat. 

Autoryzację na wjazd wraz z numerem należy wydrukować i zabrać ze sobą w podróż, ponieważ władze lotnisk w Polsce i USA mogą wymagać jego okazania.

Jeśli podróżujesz z dziećmi, które nie są Twoimi własnymi, lub jeśli Ty i Twoje dzieci nie nosicie tego samego nazwiska, oprócz zezwolenia ESTA musisz mieć inne specjalne zezwolenie. Przeczytaj więcej o pozwoleniu na wjazd i podróżowaniu z dziećmi na www.gov.pl/web/usa/idp

Jeżeli posiadasz ważną wizę do Stanów Zjednoczonych Ameryki nie musisz występować o autoryzację ESTA.

Zniesienie obowiązku wizowego do USA dla Polaków nie dotyczy wszystkich. Na mocy amerykańskich przepisów, nie mogą z niego korzystać osoby, które po 1 marca 2011 r. były w Iranie, Iraku, Jemenie, Korei Północnej, Libii, Somalii, Sudanie lub Syrii oraz osoby, które po 12 stycznia 2021 r. odwiedziły Kubę. W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Formalności wizowe przy takiej procedurze mogą trwać kilka tygodni, należy więc zadbać o nie odpowiednio wcześniej.

Sprzęt elektroniczny w bagażu podręcznym

Informacje dotyczące elektroniki

Więcej informacji na temat sprzętu elektronicznego można przeczytać w dziale informacji praktycznych pod adresem: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-polnocna/usa/informacje

Wymogi bezpieczeństwa podczas lotów do USA

Amerykańskie władze zaostrzyły wymogi bezpieczeństwa w zakresie lotów do USA. Wszelki sprzęt elektroniczny wnoszony w bagażu podręcznym na pokład samolotu (telefony komórkowe, tablety, iPady, laptopy itp.) należy na żądanie włączyć podczas kontroli bezpieczeństwa. Oznacza to, że musisz dopilnować, by bateria była w pełni naładowana po przybyciu na lotnisko.

Jeśli niemożliwe jest włączenie przyniesionego sprzętu, nie można go zabrać na pokład samolotu, lecz należy go pozostawić w punkcie kontroli bezpieczeństwa. Ta nowa zasada związana jest z obawą władz dotyczącą możliwości wykorzystania urządzeń elektronicznych do działań terrorystycznych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej British Airways: http://www.britishairways.com/travel/flightops/public/en_no?p_faqid=5047&source=hp_disruption_banner

Z ręką na sercu

Autokary

 Autobusy używane w Kanadzie i USA wyglądają trochę inaczej niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni w Europie. Autobusy często mają tylko jedno wejście z przodu i nie mają tylnych drzwi, jak to znamy z Polski. Ponadto często nie ma uchwytu na kubek i siatki na przednim siedzeniu. Warto więc zabrać ze sobą mały plecak, który można wykorzystać na rzeczy osobiste podczas wycieczek autobusowych.

Śniadania

Amerykańska kultura dotycząca śniadań jest dość uproszczona w porównaniu z polską. W większości standardowych hoteli w USA serwowane jest tzw. „continental breakfast”, składające się zazwyczaj z kawy/herbaty, soku i tostów z masłem i dżemem. Nierzadko w amerykańskich hotelach śniadanie serwowane jest tylko w formie zapakowanego prowiantu, ponieważ wiele osób traktuje je jako rozwiązanie „to go” – śniadanie na wynos, które można zjeść w drodze.

Napiwki

Amerykańskie zwyczaje dotyczące napiwków mogą wydawać się nam dość uciążliwe. Dlatego aby ograniczyć dyskomfort podróżnych, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców zostały wliczone już w cenę wyjazdu.

Jednak personel sprzątający w hotelach nadal będzie się oczekiwał, że otrzyma niewielki napiwek w postaci 1-2 USD za osobę za noc.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Słoneczny Stan Floryda - żal było wracać. Słoneczny Stan Floryda - przywitał nas deszczem, ale przy 28C to jak frajda. Przepiękna wycieczka. Krajobrazy, obiekty, ciekawe miejsca. Przemili ludzie. Przemili członkowie wycieczki. Idealny Pilot-przewodnik TOMEK. Kompetentny, zorganizowany, przemiły. Ogromna wiedza. Dodatkowo potrafił bardzo fajnie zorganizować wolny czas - dla chętnych. Żal było wracać. Uwagi: Koniecznie powinien być nocleg w Key West. Przykro było wyjeżdżać, gdy "miasto" zaczynało żyć prawdziwym życiem (i tak udało nam się z Dniem Weterana - szacun dla Amerykanów).
Date published: 2024-11-24
Rated 5 out of 5 by from Floryda w listopadzie Przelot w obydwie strony z przesiadką w Monachium, ale wszystko sprawnie i bez udręki. Na miejscu wygodny autokar i miły, pomocny kierowca Modesto. Trasa i miejsca z atrakcjami do zwiedzania wybrane znakomicie, z czasem wolnym i jasnymi informacjami - gdzie, co i jak. Przewodnik, pan Tomasz, bardzo elastyczny, potrafiący reagować adekwatnie do sytuacji. A wrażenia? - każdy ma zapewne swoje, ale wspólnym mianownikiem może być zachwyt nad bogactwem przyrody Florydy, uprzejmością mieszkających tam ludzi oraz odkryciem miejsc mniej oczywistych (np. Fort Myers), z ciekawą historią i ważnymi postaciami (Edison, Ford). Były ekscytacje miejscami filmowymi, dzikimi bagnami i rozległymi, leniwymi plażami. Jedyny niedosyt, to brak dodatkowego, jednego dnia w Miami - to miasto, ze względu na swoje bogactwo etniczne, kulturowe i atmosferę jest tego warte. Anyway, gdy potężny Airbus 350 900 startując do Europy, zataczał pętlę nad Miami Beach, zasypialiśmy usatysfakcjonowani w fotelach.
Date published: 2024-11-24
  • y_2024, m_12, d_26, h_8
  • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
  • cp_1, bvpage1
  • co_hasreviews, tv_0, tr_2
  • loc_pl_PL, sid_USRTR27, prod, sort_[SortEntry(order=FEATURED, direction=DESCENDING), SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
  • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki