Klasyczna Japonia dla każdego! Nowa i dawna Japonia – od nowoczesnego Tokio do historycznego Kioto
Ta wycieczka została zaplanowana w taki sposób, aby spełnić oczekiwania zarówno osób odwiedzających Japonię po raz pierwszy jak i tych, które odwiedzają ten kraj po raz kolejny lub mają swój własny pomysł na zwiedzanie i spędzanie czasu. Wszystkie wycieczki z przewodnikiem w trakcie podróży są częścią pakietu wycieczkowego, który osoby zainteresowane mogą wykupić dodatkowo. Pozostali uczestnicy będą natomiast mieli dużo czasu, na samodzielne odkrywanie piękna Japonii.
Jednak wszyscy w trakcie tej wycieczki doświadczą niepowtarzalnego spotkania z japońską kulturą i dowiedzą się więcej o japońskim społeczeństwie. Odwiedzimy zarówno współczesną stolicę Japonii – Tokio jak i tą historyczną czyli Kioto. Pośród wielu czekających nas atrakcji są: tokijski targ rybny, Złoty Pawilon w Kioto, historyczna część Hiroszimy oraz nastrojowa wyspa-świątynia Miyajima ze sławną pomarańczowoczerwoną bramą torii stojącą w wodzie. Spróbujemy także japońskiej kuchni – m.in. nadzwyczaj świeżego sushi i kruchej wołowiny wagyu.
Będziemy poruszać się jak zwykli Japończycy, korzystając z dobrze funkcjonującego transportu miejskiego: metra, tramwajów oraz sławnego na całym świecie ekspresowego pociągu Shinkansen. Poznamy Japonię zupełnie z bliska w czasie ciekawych pieszych wycieczek i spacerów.
-
Typ Wycieczki objazdowe
-
Pilot Polski
-
Wiza Nie
-
Szczepienia Nie
-
Waluta Jen
- Dzień 1
- Wylot z Warszawy
- Dzień 2
- Przylot do Tokio, Japonia. Świątynia shinto Meiji Jingu i Shibuya. Powitalna kolacja
- Dzień 3
- Tokio. Targ rybny Tsukiji, sushi, Ginza, Tokyo International Forum oraz pałac cesarski
- Dzień 4
- Tokio na własną rękę
- Dzień 5
- Pociągiem Shinkansen do Kioto. Świątynia shinto Fushimi Inari-taisha, targ Nishiki i czarująca dzielnica gejsz Gion
- Dzień 6
- Kioto. Złoty Pawilon, zamek Nijo, ogród zen i przejażdżka rowerem po Arashiyamie
- Dzień 7
- Kioto. Całodniowa wycieczka do Hiroszimy i wyspy-świątyni Miya-jima ze sławną czerwoną bramą torii
- Dzień 8
- Kioto na własną rękę. Kolacja pożegnalna z wołowiną wagyu w menu
- Dzień 9
- Przejazd z Kioto na lotnisko w Tokio i wylot do Warszawy
- Dzień 10
- Przylot do Warszawy
Program wycieczki
Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.
Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Tokio, stolicy Japonii. Na pokładzie samolotu mamy zapewnione pełne wyżywienie.
W Tokio wylądujemy przed południem. Tokio było kiedyś małą wioską rybacką. Dzisiaj jest jednym z największych i najnowocześniejszych miast świata. Składa się z wielu małych części, z których każda ma swój niepowtarzalny charakter. Przez kolejnych parę dni odwiedzimy niektóre z tych najbardziej interesujących.
Po naszym pierwszym obiedzie w Japonii udamy się na wycieczkę do największej japońskiej świątyni shinto tj. Meiji Jingu, wybudowanej w 1920 roku jako symbol najwyższej politycznej i religijnej funkcji cesarza w społeczeństwie. Dopiero po drugiej wojnie światowej cesarz stracił swoją pozycję przywódcy politycznego i religijnego. W drodze do świątyni przejdziemy przez ogromną bramę torii i przespacerujemy się przez otaczający ją las. Tutejsze drzewa pochodzą z całej Japonii. Były podarowane cesarzowi i zasiane po wybudowaniu świątyni.
Następnie udamy się do znanego wszystkim miejsca, szczególnie popularnego wśród samych Japończyków, choć również wśród turystów tj. do Shibuya, usytuowanego w samym środku miasta – tutejsza stacja kolejki jest centralnym węzłem komunikacyjnym Tokio. Na skrzyżowaniu Shibuya ze wszystkich stron otaczają nas wieżowce oblepione neonami i wielkoformatowymi ekranami z reklamami i wideoklipami. Wokół nas zagonieni Japończycy, biznesmeni, uczniowie w swoich mundurkach oraz modna młodzież z wystrzałowymi fryzurami śpieszą się by przejść przez pasy, kiedy zapala się zielone światło. Przed stacją stoi figurka psa - Hachiko – jest to najpopularniejsze w mieście miejsce spotkań. Historia wiernego psa Hachiko, który przed stacją dzień po dniu czekał cierpliwie na swego pana – również po jego śmierci – jest bardzo wzruszająca. W latach 80. nakręcono w Japonii na tej podstawie film, a w 2009 roku powstała jego hollywoodzka wersja z Richardem Gere w roli właściciela psa.
Wieczorem zapraszamy na kolację w japońskiej restauracji. Kuchnia japońska jest najzdrowsza i najbardziej zróżnicowana na świecie, z dużą ilością ryb i warzyw. Oferuje całą masę ciekawych dań innych niż sushi. Podczas pobytu w Kraju Wschodzącego Słońca już samo jedzenie dostarcza dużo wrażeń. W niektórych restauracjach znajdują się zdjęcia dań – ba! – nawet plastikowe modele dań w naturalnych rozmiarach!
(Ani wycieczka dnia ani kolacja nie są wliczone w cenę podróży, lecz stanowią część pakietu wycieczkowego, który można dodatkowo wykupić. Więcej szczegółów pod programem pobytu).
Prosimy mieć na uwadze, iż w zależności od godziny przylotu do Japonii program dnia może różnić się od zaplanowanego. Tym samym nie ma pewności, że uda się dotrzeć tego dnia do wszystkich zaplanowanych miejsc, w tym skorzystać z kolacji powitalnej. Wszystkie wymienione punkty programu podczas pobytu w Tokio zostaną jednak zrealizowane w kolejnych dniach, a kolacja powitalna zostanie przeniesiona na inny dzień (najprawdopodobniej na dzień trzeci).
Dzisiejszą wycieczkę, która głównie będzie odbywała się pieszo, zaczniemy od wizyty na targu rybnym Tsukiji, niegdyś największym na świecie, na którym przez ponad 80 lat sprzedawano ryby restauracjom i mieszkańcom Tokio. Niestety to już historia, targ rybny przeniósł się z centralnej części miasta na obrzeża, ponieważ hale miały być wykorzystane na potrzeby Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Jednak miejsce to absolutnie warte jest odwiedzenia, a wiele sklepów i stoisk nadal jest czynnych i wciąż można tu kupić świeże sushi, które oczywiście my również spróbujemy.
Ze świata ryb udamy się na dalsze zwiedzanie Tokio, metropolii, w której na każdym rogu zobaczyć można imponującą architekturę: od futurystycznych wieżowców po monotonne bryły biurowców – gdzie nie spojrzeć mieszanina stylów. Zdania na temat architektury Tokio są podzielone, ale jedno jest pewne: spacer ulicami tego miasta na pewno nie będzie nudny.
W centrum Tokio odwiedzamy ogród Hamarikyū. Ogród znajduje się nad Zatoką Tokijską i zbudowany jest w tradycyjnym, japońskim stylu z herbaciarnią na środku małej wyspy. Tradycyjny styl wyraźnie kontrastuje z licznymi wieżowcami otaczającymi ogród. Z Hamarikyū płyniemy łodzią do popularnej dzielnicy handlowej Odaiba położonej na sztucznej wyspie w zatoce Tokio. Tutaj mamy czas wolny na zakupy i obiad.
Następnie kolejką wąskotorową pojedziemy do Ginzy, najbardziej ekskluzywnej dzielnicy handlowej, w której znajdziemy domy handlowe i sklepy wszystkich najdroższych światowych i japońskich marek. Jest to japoński odpowiednik Piątej Alei w Nowym Jorku czy Pól Elizejskich w Paryżu. Przejdziemy stylową i pełną energii główną ulicą Ginzy, mijając nie tylko osoby robiące zakupy ale i zabieganych biznesmenów.
Dalej obejrzymy prawdziwą perłę architektury - wielkie centrum konferencyjne Tokyo International Forum, wybudowane w 1996, którego ogromna stalowo-szklana konstrukcja przypomina kadłub długiej łodzi. Organizuje się tutaj konferencje, targi, koncerty i wystawy.
Na koniec tego dnia zaplanowaliśmy spacer po parku otaczającym pałac cesarski, w którym mieszkają cesarz Akihito i cesarzowa Michiko wraz ze swoimi dwoma synami, córką i ich rodzinami.
(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży, lecz stanowi część pakietu wycieczkowego, który można dodatkowo wykupić. Więcej szczegółów pod programem dnia).
Ten dzień został zarezerwowany na samodzielne zwiedzanie Tokio. Trzeba od razu na wstępie podkreślić, że Tokio to swoisty róg obfitości wypełniony wspaniałymi wrażeniami i możliwościami, niezależnie od tego, czy lubimy zakupy, muzea czy raczej damy się uwieść kulinarnym pokusom, których jest tu bez liku. W Tokio znajdziemy więcej restauracji z gwiazdkami Michelin niż w Paryżu i Londynie razem wziętych. Jednak również i małe, niepozorne miejsca oferują doznania kulinarne na najwyższym poziomie. W wielu restauracjach kupić można przystępne cenowo zestawy obiadowe, tak więc jest z czego wybierać.
Metrem można dostać się wszędzie łatwo i szybko, a nasz pilot chętnie pomoże i zaproponuje kilka pomysłów na udany dzień. W niedawno odwiedzanej przez nas okolicy Shibuya, mieści się dzielnica Harajuku, gdzie młodzi Japończycy zainspirowani japońskimi komiksami manga przychodzą na zakupy do wyspecjalizowanych butików np. na ulicy Takeshitadori. Całkiem blisko znajduje się dość ekskluzywna ulica ze sklepami Omotesando, a na niej sklepy znanych marek zarówno z Japonii jak i z zagranicy.
Uroków miasta można doświadczyć również w zupełnie inny sposób np. odwiedzając stare miasto w Tokio tj. Asakusę. Znajduje się tu nadal dużo dobrze zachowanych drewnianych domów, które przeżyły zniszczenia drugiej wojny światowej, a w środku Asakusy mieści się świątynia Asakusa Kannon z charakterystyczną, dużą, czerwoną latarnią w wejściowej bramie.
Przyjemnie jest pochodzić sobie uliczkami wokół świątyni. Jest tam sporo lokali, które kuszą zarówno słodkimi jak i słonymi przekąskami. Polecamy spróbować świeże senbei, sławne japońskie krakersy, które istnieją we wszystkich rozmiarach i wariantach smakowych. Nigdzie indziej nie znajdziecie lepszych niż tu!
Jeśli ktoś ma ochotę zabrać ze sobą do swojej kuchni jakiś japoński gadżet, lub jeśli po prostu ma ochotę poznać Tokio z innej strony, niech zajrzy koniecznie na ulicę z przyborami kuchennymi. Można tu znaleźć praktycznie wszystko co jest potrzebne w kuchni: od garnków, pałeczek, przez japońską ceramikę, dzbanki do zielonej herbaty i dużo więcej.
Nasz pilot chętnie udzieli dodatkowych informacji i poleci miejsca warte obejrzenia. Dla chętnych zorganizuje wspólne wyjście do miasta.
Do Kioto pojedziemy sławnym japońskim pociągiem Shinkansen. Z okien pociągu będzie można zobaczyć, jak gęsto Japonia jest zaludniona. Jeśli pogoda pozwoli, zobaczymy też górę Fudżi. Odległość 513 km do Kioto pokonamy w ok. dwie i pół godziny.
Zanim wejdziemy do pociągu, będziemy mogli zaopatrzyć się w o-bento, czyli typowe japońskie drugie śniadanie. O-bento można dostać w wielu wersjach, ale najczęściej składa się z ryżu i różnych smacznych dodatków takich jak np. ryba, mięso, warzywa czy sałatki. Smacznie i niedrogo!
Gdy dotrzemy do Kioto tj. dawnego miasta cesarskiego, podjedziemy metrem do naszego hotelu. Będziemy mieszkać w samym centrum, także zaraz po zameldowaniu się w hotelu, ruszymy do miasta. W Kioto znajduje się ponad 1600 świątyń buddyjskich i 270 świątyń shinto. Ponadto pałac cesarski, dawna rezydencja szogunów zamek Nijo, cesarskie wille, ogrody oraz kilka z najlepszych muzeów Japonii.
Kioto zostało oszczędzone i jako jedyne z dużych japońskich miast nie było bombardowane w czasie drugiej wojny światowej. Podobno właśnie ze względu na mieszczące się tam unikatowe skarby kultury. Niestety administracja miejska nie wykazała się takim samym szacunkiem i doprowadziła do zniknięcia rozległych, połączonych ze sobą dzielnic drewnianych domów. Nikt nie śmiał jednak tknąć tysięcy świątyń czy pięknych ogrodów. Szczególnie na krańcach miasta można poczuć się jak w dawnych czasach, kiedy piękno i estetyka były w cenie.
Odwiedzimy świątynię shinto Fushimi Inari-taisha, gdzie przespacerujemy się pod arkadami czerwono-pomarańczowych bram torii, które liczone są w setkach, a stojąc blisko siebie tworzą coś na kształt niezwykłej drogi. Pomarańczowy kolor bram pięknie kontrastuje z otaczającą zielenią lasu. Pomimo tego, że jest to jedno z mniej licznie odwiedzanych miejsc w Kioto to dla większości zwiedzających jest to jedna z największych atrakcji miasta.
Po południu udamy sie na spacer do sławnej dzielnicy gejsz, Gion. Tutaj przytulne restauracje znajdują się tuż obok tradycyjnych, dyskretnych herbaciarni, w których pracują sławne japońskie gejsze. Jeśli będziemy mieć szczęście, zobaczymy, jak z pięknie upiętymi włosami drepczą w swoich drogich kimonach. Po drodze wstąpimy też na słynny targ Nishiki. Można tam znaleźć niezliczone ilości japońskich produktów w najlepszej jakości – od owoców, przez ryby czy mięso, aż po przetwory i przekąski itd. Rynek to nie tylko gwarancja kolorowych wrażeń, lecz również okazja do poznania różnych smaków.
Kioto znane jest z najwyższej jakości słynnej japońskiej zielonej herbaty, dlatego warto zajrzeć do któregoś ze specjalizujących się w herbatach sklepików, żeby przywieźć odrobinę smaku Japonii do domu. Aby zapewnić obdarowanym pełnię wrażeń, do herbaty można również dokupić ręcznie robione wyroby ceramiczne np. filiżanki.
(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży, lecz stanowi część pakietu wycieczkowego, który można dodatkowo wykupić. Więcej szczegółów pod programem dnia).
W północnej części miasta znajduje się słynny Złoty Pawilon. Piękna, pozłacana świątynia jest wierną kopią liczącego sobie ponad 500 lat budynku, który został podpalony przez psychicznie chorego mnicha w 1955. Pierwotnie cały ten teren był prywatną rezydencją szoguna Ashikaga Yoshimitsu. Zgodnie z testamentem szoguna, po jego śmierci posiadłość wraz ogrodami została przekształcona w świątynię Zen. Dwa górne piętra pawilonu pokryte są płatkami złota. Każde z pięter budowli reprezentuje inny styl architektoniczny. Pierwsze w stylu pałacowym, drugie przypomina rezydencje samurajów, z kolei trzecie zaprojektowano w stylu chińskim. Dach zwieńczony jest figurą feniksa. Sam Złoty Pawilon to unikalna budowla usytuowana pośrodku malowniczego stawu Kyōko-chi. Właśnie ten widok, lśniącego złotem pawilonu odbijającego się w gładkiej jak lustro wodzie, każdy zachowa w pamięci na długo.
Kolejnym ważnym miejscem jest imponujący i bardzo dobrze zachowany zamek Nijo. W cesarskiej Japonii najwyższym dowódcą armii był szogun. W niektórych okresach historii był także najpotężniejszą osobą w państwie. Rola cesarza było mocno ograniczona i sprowadzała się raczej do funkcji symbolicznej. Ród szogunów Tokugawa wzniósł w 1603 roku zamek Nijo. Budynki w tej najlepiej w Japonii zachowanej twierdzy są zbudowane z najwyższym kunsztem. Budowali je najlepsi rzemieślnicy w kraju, a ozdabiali najwspanialsi artyści tamtych czasów. Słowicza podłoga jest doskonałym przykładem wyrafinowanego charakteru twierdzy. Podłoga skonstruowana jest w taki sposób, że wydaje specyficzny dźwięk skrzypienia, gdy się po niej chodzi, aby żaden skryty zabójca nie mógł zbliżyć się do szoguna nie będąc wcześniej usłyszanym. Zarówno snycerka jak i malowidła, zdobiące ściany i sufity mają wysoką wartość artystyczną.
Po zwiedzeniu zamku kontynuujemy wycieczkę, kierując się na zachód. Tam w pięknej okolicy Arashiyama tuż u podnóży gór wybierzemy się na małą przejażdżkę rowerami. Wstąpimy do świątyni Tenryu-ji, która z powodu swojego wspaniałego ogrodu zen, założonego w 14w. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Świątynię zbudowano w 1339 roku. Należy do tradycji buddyjskiej szkoły Rinzai. Później przejedziemy rowerami przez bambusowy las wyjątkowo piękny i egzotyczny zarazem, a następnie dalej pojedziemy spokojnym tempem wzdłuż pól ryżowych i domów chronionych przez UNESCO.
(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży, lecz stanowi część pakietu wycieczkowego, który można dodatkowo wykupić. Więcej szczegółów pod programem dnia).
300 km na zachód od Kioto leży Hiroszima. 6 czerwca 1945 roku Hiroszima została doszczętnie zniszczona, a 100 000 ludzi zginęło w wyniku eksplozji nuklearnej i choroby popromiennej. Świat usłyszał wtedy pierwszy raz o zrzuconej na miasto bombie atomowej. Do dzisiaj zachowano ruiny tylko jednego budynku z charakterystyczną kopułą na szczycie jako symbol ogromnych zniszczeń spowodowanych przez tę eksplozję.
Nieopodal znajduje się Park Pokoju, gdzie cały czas pali się ogień pokoju, będzie on się palił dopóty, dopóki na świecie będzie istniała broń atomowa. Odwiedzimy zarówno Park jak i Muzeum Pokoju, gdzie zobaczymy wstrząsające dokumenty obrazujące co dokładnie się tutaj wydarzyło. Obecnie Hiroszima jest miastem w pełni odbudowanym, jednak znacznie różniącym się od pozostałych japońskich miast. Ulice są tu przestronne i szerokie a układ miasta jest zaplanowany i przemyślany. W Hiroszimie zjemy obiad, a następnie popłyniemy statkiem, aby zobaczyć jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej fotografowanych symboli Japonii czyli dosłownie „pływającą” czerwoną bramę torii, która wyrasta z wody przy wyspie Miyajima. Piękna i jakże klasycznie japońska! Zbudowana na wyspie świątynia jest poświęcona trzem córkom szintoistycznego boga mórz.
Ponieważ cała wyspa uznawana była za świętą zwykli ludzie nie mogli postawić nogi na wyspie. Dlatego przybywali tu łodziami przepływając pod bramą co pełniło rolę rytualnego oczyszczenia, a następnie po zbudowanych pomostach mogli się dostać w pobliże głównej świątyni. Do niedawna świątynia miała ogromny wypływ na życie mieszkańców wyspy, bowiem żeby zachować czystość sanktuarium nie można było tu ani umrzeć ani się urodzić.
(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę podróży, lecz stanowi część pakietu wycieczkowego, który można dodatkowo wykupić. Więcej szczegółów pod programem dnia).
Dzisiaj mamy czas na samodzielne zwiedzanie Kioto. Nasz pilot chętnie doradzi dokąd się udać i co zobaczyć. Będzie więc okazja, aby kupić m.in. tradycyjne japońskie rękodzieło i zieloną herbatę, z której Kioto jest znane.
Można również wybrać się pociągiem do historycznej perły kraju czyli uroczego miasteczka Nara, które było pierwszą japońską stolicą. Nara jest dużo mniejsze od Kioto, można więc zwiedzić ją pieszo. Polecamy spacer przez Park Nara, gdzie usytuowanych jest większość atrakcji miasta – dokładnie 8 zabytków chronionych prawem UNESCO. Znajdują się tam niektóre z najstarszych i najbardziej imponujących budowli w kraju m.in. największa drewniana budowla świata, świątynia Todaiji, która wielkością dorównuje dwunastopiętrowemu budynkowi i mieści m.in. największy na świecie pomnik z brązu tj. Buddę o wysokości 22 metrów czy ponad tysiącletnią świątynię shinto Kasuga Taisha. Droga do niej ozdobiona jest 3.000 latarniami z kamienia i brązu. Przed świątynią rozpościera się zapierający dech w piersiach ogród botaniczny. Po całym terenie parku w Nara przechadza się ponad 1.000 jeleni wschodnich nazywanych też jeleniami sika. Są już tak oswojone, że niemalże wykradają odwiedzającym jedzenie z torebek i plecaków.
Wieczorem postawimy kropkę nad i, kończąc naszą japońską przygodę japońską kolacją w jednej z tradycyjnych restauracji w Kioto. W menu sławne wagyu czyli pyszna marmurkowa japońska wołowina, porównywana do znanej z najwyższej jakości wołowiny Kobe. Kulinarne przeżycie, którego nie sposób zapomnieć – nieprawdopodobnie kruche mięso, które wręcz rozpływa się w ustach.
(Kolacja pożegnalna nie jest wliczona w cenę podróży, lecz stanowi część pakietu wycieczkowego, który należy zakupić dodatkowo. Więcej szczegółów pod programem dnia)
Opuszczamy hotel i jedziemy pociągiem na lotnisko w Tokio, żeby następie udać się w drogę powrotną do domu.
Shinkansen
W Japonii korzystamy z kolei japońskich tj. sławnych pociągów Shinkansen, które od 1964 roku łączą Tokio z pozostałymi miastami (z coraz większą ich ilością). Osiągają maksymalnie prędkość 320 km/h, a rocznie w całym kraju przewożą ok. 300 milionów pasażerów. Składają się z maksymalnie 16 wagonów i mogą mieć aż 400 m długości. Kiedy pociąg Shinkansen jedzie po swoich specjalnych torach, nie ma zbyt wiele opóźnień – w 2012 roku średnie spóźnienie wynosiło marne 36 sekund . Pociągi te są wygodne, jest w nich dużo miejsca na nogi a siedzenia można przekręcać, tak by zawsze siedzieć w kierunku jazdy. Palenie jest zabronione, jednak w najnowszych pociągach znajdują się specjalne kabiny dla palaczy. Przeczytaj więcej http://english.jr-central.co.jp/about/
Pakiet wycieczkowy
- Świątynia Meiji Jingu w Tokio
- Spacer po dzielnicy Ginza, najbardziej ekskluzywnej dzielnicy handlowej Tokio
- Centrum konferencyjne Tokyo International Forum
- Park przy Pałacu Cesarskim
- Słynna dzielnica Shibuya w Tokio
- Świątynia Shinto Fushimi Inari-taisha w Kioto
- Słynna dzielnica gejsz w Kioto, Gion
- Złoty Pawilon w Kioto
- Zamek Szoguna Nijo
- Hiroszima - Park Pokoju i Muzeum Pokoju
- Wyspa świątynna Miya-jima
- Transport niezbędny do realizacji programu zwiedzania(metro, lokalne autobusy oraz Shinkansen do Hiroszimy)
- Obiad dnia 7
- Kolacja dzień 2 i 8
- Opiekę polskojęzycznego pilota podczas zwiedzania
Cena 1 998 zł na osobę
Informacja o cenie
- Dopłata do pokoju jednoosobowego
-
2 198 PLN/os
- Pakiet wycieczkowy
-
1 998zł/os
- Cena zawiera
-
- Opiekę polskiego pilota
- Bezpośredni przelot samolotem rejsowym Warszawa –Tokio – Warszawa w klasie ekonomicznej
- Transport na trasie lotnisko – hotel – lotnisko
- Transport bagażu głównego na trasie Tokio – Kioto
- Podróż pociągiem Shinkansen z Tokio do Kioto
- 3 noce w pokoju dwuosobowym w hotelu w Tokio
- 4 noce w pokoju dwuosobowym w hotelu w Kioto
- Codziennie śniadanie
- Podatki i opłaty
- Podstawowe ubezpieczenie NWW i KL
UWAGA: Osoby, które nie wykupią pakietu wycieczkowego, będą mieć ograniczony dostęp do pilota wycieczki.
- Cena nie zawiera
-
- Pakietu wycieczkowego
- Dodatkowych atrakcji
- Dopłaty za pokój 1-osobowy
- Dodatkowych posiłków i napojów
- Wydatków osobistych,
- Wszystkiego, co nie zostało zawarte w „Cena zawiera”.
Informacje praktyczne
Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.
Informacje dotyczące podróży
Bagaże
Każdy uczestnik bez dodatkoych opłat może zabrać na wycieczkę jeden bagaż główny i jeden podręczny (wagę i wymiary sprawdź u przewoźnika).
W trakcie wyjazdu dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego.
Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.
Liczba uczestników
Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.
Zakwaterowanie
W Tokio i Kioto korzystamy hoteli z małymi pokojami, łazienką i toaletą, a także z telewizorem oraz dostępem do Internetu. Hotele usytuowane są zwykle blisko stacji metra, co pomaga nam w trakcie tej podróży organizować wycieczki po mieście.
Niedostosowane dla osób z trudnościami z chodzeniem
W trakcie podróży po Japonii korzystamy z komunikacji miejskiej, dlatego podczas wycieczek trzeba sporo chodzić. Z tego powodu nie polecamy tej podróży osobom z trudnościami z chodzeniem.
Więcej o Japonii
Więcej o Japonii dowiesz się tu: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/japonia
Poczytaj między innymi o klimacie, pogodzie, różnicy czasu, napiwkach. Sprawdź czy potrzebujesz wizy lub szczepionek.
Przeczytaj również nasz artykuł o podróżowaniu pociągiem, jedzeniu i najciekawszych atrakcjach Japonii: Japonia
Ogólne zasady podróży
Wymagania w zakresie sprawności fizycznej
Ubezpieczenie podróżne
Ubezpieczenie podróżne Allianz
Piloci Albatros Travel
Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane.
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.
Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.
Paszport
Podróż z małoletnimi
Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.
Miejsce w samolocie
Posiłki specjalne
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.
Miejsce w autokarze
Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.
Zastrzeżenia/zmiany
Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty.
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.
Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania.
Albatros Oceny gości
Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark